به گزارش افکارنیوز،

دانشگاه جانز هاپکینز ایالات متحده آمریکا اعلام کرد ۲۰۵ نفر  قربانی ویروس کرونا در این کشور شدند و شمار افراد مبتلا در این کشور به ۱۴۲۰۲ نفر افزایش پیدا کرد.

اخبار بین الملل- شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان همچنین اعلام کرد نخستین مورد ابتلای یکی از کارمندان وزارت خارجه آمریکا به کرونا گزارش شده است.

شبکه تلویزونی رویترز نیز اعلام کرد پزشکان شهر سیاتل آمریکا به دلیل کمبود شدید ماسک و تجهیزات حفاظت شخصی، خود دست به کار ساخت ماسک دست ساز از ورقه‌های پلاستیکی شده اند.

این در حالی است که وزارت بهداشت آمریکا از افزایش چشمگیر مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

بر این اساس، در این بیانیه آمده است: در ۲۴ ساعت گذشته ۴ هزار و ۴۰۰ تن دیگر به ویروس کرونا مبتلا شدند. به این ترتیب شمار مبتلایان به این ویروس در آمریکا از مرز ۱۳ هزار تن عبور کرد.

همچنین در شبانه روز گذشته ۳۹ آمریکایی جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند. تاکنون ۱۸۹ بیمار به دلیل ابتلا به این ویروس در آمریکا جان خود را از دست داده اند.

پیش از این نیز اسکای نیوز عربی گزارش داد، سازمان ملی فضانوردی آمریکا (ناسا) ۲ مرکز آزمایش و ساخت موشک خود در نیو اورلئان را با مبتلا شدن یکی از مهندسان آن به ویروس کرونا و ترس از شیوع این ویروس کشنده تعطیل کرد.

ناسا اعلام کرد این تعطیلی اجباری ضربه‌ای به برنامه این سازمان برای سفربه ماه در سال ۲۰۲۴ خواهد بود.