به گزارش افکارنیوز،

احزاب درگیر در یمن از بیانیه سازمان ملل برای آتش‌بس فوری حمایت کردند و گفتند جنگ شش ساله، این کشور را در مقابل کرونا آسیب‌پذیر کرده و بحرانی ضدبشری بوجود آورده است.

اخبار بین الملل-آنتونیو  گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد ، روز چهارشنبه در بیانیه‌ای ضمن رونمایی از طرح سازمان ملل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و مبارزه با آن، از همه کشور‌های جهان خواست تا سازمان ملل را در اجرای این طرح همراهی کنند.

او همچنین در این بیانیه از احزاب درگیر یمن خواست تا به درگیری‌ها پایان دهند، آتش‌بس برقرار و به مذاکرات صلح دسامبر ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) عمل کنند.

روز گذشته عبد ربه منصور هادی، رئیس دولت مستعفی یمن هم خواستار توقف درگیری‌ها در یمن شد و از طرح سازمان ملل برای توقف جنگ یمن استقبال کرد.

پس از آن نیز ائتلاف (متجاوز) سعودی-اماراتی موافقت خود را با آتش‌بس اعلام کرده و محمد الحوثی در پیامی توئیتری از خود این حمایت را اعلام کرد.

ویروس کرونا هنوز در شبه‌جزیره عربستان مشاهده نشده، اما درگیری‌های شش ساله در آن به کشته شدن بیش از ۱۰۰ هزار نفر و گرسنگی میلیون‌ها تن انجامیده است.

سرهنگ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف سعودی اعلام کرد این حزب از آتش‌بس، کاهش تنش‌ها و اقدامات پیشگیرانه برای مبارزه با ویروس کرونا حمایت می‌کند.

پس از مذاکرات سال گذشته عربستان و جنبش انصارالله، یمن همچنان شاهد درگیری‌های نظامی است، اما درگیری‌های اخیر نظامی، بنادر مهم یمن را تهدید می‌کند.