مقامات نظامی رژیم صهیونیستی درباره خطر پیش رو بودن پیک شیوع کرونا هشدار دادند و گفتند این رژیم با کمبود تجهیزات مواجه خواهند شد.

اخبار بین الملل- آویو کوچاوی، رئیس ستاد مشترک جنگ رژیم صهیونیستی در نامه‌ای هشدار داد که سرزمین‌های اشغالی هنوز به پیک شیوع کرونا نرسیده و با رسیدن به آن امکان عملیات گسترده نظامی وجود خواهد داشت.

او در نامه خود نوشت: «هنوز به پیک کرونا نرسیدیم. با شیوع بیشتر این ویروس از نظر اقتصادی، اجتماعی و وضع بهداشت بیماران با نابسامانی‌های وخیمی مواجه خواهیم شد.»

کوچاوی در ادامه افزود بر اساس محاسبات نظامیان رژیم صهیونیستی شیوع کرونا «ماه‌ها طول خواهد کشید» و نیروهای نظامی راهی جز دخالت بیشتر در کار‌های دولت نخواهند داشت.

علاوه‌ بر این، نفتالی بنت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، روز چهارشنبه با بیان آنکه به زودی این منطقه با گسترش بیماران مبتلا به کووید-۱۹ مواجه شده و در این صورت با کمبود دستگاه تنفسی مواجه خواهد شد، گفت: «تعداد مبتلایان روز به روز افزایش می‌یابد و به دوره پیک شیوع نزدیک می‌شویم. مبتلایان به دستگاه تنفسی نیاز خواهند داشت و این برای ما بسیار نگران کننده است.»

به گفته بنت، در حال حاضر ۳ هزار دستگاه تنفسی در فلسطین اشغالی موجود است که نیمی از آن در اختیار بیماران کرونا قرار دارد.

رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه اعلام کرد رزمایش مشترک هوایی با آمریکا که قرار بود روز سه‌شنبه برگزار شود، به حالت تعلیق درآمده است و تاریخ این رزمایش در آینده اعلام خواهد شد.