به گزارش افکارنیوز،

وزارت دفاع عراق سه‌شنبه شب اعلام کرد، از ماه ژانویه تا کنون ۱۷۰ غیر نظامی و نظامی و ۱۳۵ نفر از عناصر مسلح در درگیری‌ها و خشونت‌ها کشته شده‌اند.

اخبار بین الملل-وزارت دفاع عراق افزوده ‌است: از آغاز ماه ژانویه تا ۱۵ آوریل، ۱۳۵ تروریست در عملیات نیروهای نظامی و امنیتی این کشور کشته ‌شدند.

بنابراین گزارش، در طی این مدت، ۶۳۷ مخفیگاه ساخت مواد انفجاری، ۲۷۹ تونل تروریست‌ها نابود و ۶ هزار و ۸۹ بسته انفجاری و ۵۱ کمربند انفجار کشف و معدوم شد.

وزارت دفاع عراق افزود: ۸۸ نفر از نیروهای نظامی شامل نیروهای ارتش، پلیس و الحشد الشعبی کشته و ۱۷۴ نفر نیز زخمی شدند. همچنین ۸۲ غیر نظامی در این مدت کشته و ۱۲۰ نفر نیز زخمی شدند.

حملات عناصر مسلح و تروریست‌ها طی ماه‌های گذشته به ویژه در منطقه موسوم به «مثلث مرگ» واقع در حد فاصل استان‌های کرکوک، صلاح‌الدین و دیاله افزایش یافته ‌است.

تحرکات چشمگیر داعش در ماه‌های اخیر به ویژه پس از انتشار ویروس کرونا در عراق نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی را به عملیات‌های شناسایی و نابودی هسته‌های خفته تروریست‌ها واداشته به طوری که این نیروها روزانه چندین رشته عملیات برای نابودی تروریست‌ها در مناطق شرقی، غربی و شمالی این کشور انجام می‌دهند.    

بر اساس اعلام منابع امنیتی عراق، نزدیک به هشت هزار تروریست داعش هنوز در عراق حضور دارند و این در حالی است که این کشور سال ۲۰۱۷ به طور رسمی پایان کار و شکست داعش را اعلام کرد.