به گزارش افکارنیوز،

بر اساس اعلام برخی منابع در حالی که نگرانی‌ها از تاثیر شیوع ویروس کرونا افزایش می‌یابد متحدان نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا ، و متحدان خوان گوآیدو، سردسته مخالفان ونزوئلایی، مذاکرات پنهانی خود را آغاز کردند.

اخبار بین الملل-نگرانی از شیوع ویروس کووید-۱۹، تورم بسیار شدید و کمبود سوخت از دلایل آغاز این مذاکرات است. این در حالی است که واشنگتن تحریم‌های خود را علیه ونزوئلا تشدید کرده است.

این خبرگزاری در ادامه نوشت: این مذاکرات نشان می‌دهد که نه متحدان مادورو و نه متحدان گوآیدو متقاعد نشده‌اند که می‌توانند در زمینه همه‌گیر جهانی و برنامه گسترده تحریم‌های آمریکایی با هدف فشار آوردن مادورو برای ترک قدرت، دیگری را شکست دهند.

نماینده مخالف مجلس گفت: «یک دیدگاه دو قطبی وجود دارد: مادورو و کسانی که معتقدند ویروس کرونا به رهبری گوآیدو خاتمه خواهد داد و افراد طرف دیگر امیدوارند که این بحران مادورو را سرنگون کند.»

رویترز اعلام کرد نتوانسته است از زمان آغاز مذاکرات، محل و چگونگی انجام آن‌ها یا دیدگاه مادورو و گوآیدو اطلاعاتی کسب کند. در همین حال هفت منبع، به نمایندگی از هر دو طرف سیاسی در ونزوئلا، این گفتگو‌ها را تأیید کردند.