به گزارش افکارنیوز،

فرانسیس کالینز، رئیس مؤسسه ملی سلامت آمریکا (NIH)، در مصاحبه اخیرش گفت برخلاف توئیتی که ترامپ بازنشر کرده و خبر از اخراج آنتونی فائوچی- رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، می‌دهد- او هرگز درباره این اظهارات ترامپ با فائوچی حتی صحبت هم نکرده‌ است.

اخبار بین الملل-کالینز در مصاحبه اخیر خود گفت هرگز فکر نمی‌کند صحبت‌های رئیس‌جمهور آمریکا درباره فائوچی جدی باشد و ترامپ واقعاً تصمیم به اخراج او گرفته باشد به همین دلیل هرگز با فائوچی در این‌باره گفت‌وگو نکرده است.

هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ، توئیت یک جمهوری‌خواه را بازنشر و سروصدای زیادی به ‌پا کرد. این عضو حزب جمهوری‌خواه فائوچی را در پیام توئیتری خود مورد انتقاد شدید قرار داده بود.

رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا، گفته بود اگر اقدامات محدود کننده در آمریکا زودتر اجرا می‌شد افراد کمتری جان خود را از دست می‌دادند. این بازنشر کردن توئیت از سوی ترامپ سوال‌های زیادی درباره رابطه این متخصص بهداشت و او برانگیخت. اما کاخ سفید این مسئله را که ترامپ به طور جدی بخواهد فائوچی را اخراج کند، تکذیب کرد.

فائوچی در حال حاضر همچنان عضو کمیته مبارزه با کرونا در آمریکاست.

هوگان گیدلی، سخنگوی کاخ سفید، در این باره گفت: «اظهارات رسانه‌ها بسیار مضحک است. توئیت رئیس جمهور به طور واضح در معرض تلاش رسانه‌ها برای ثابت کردن نادرستی تصمیم او در مقابل چین است.»

او در ادامه گفت: «این دموکرات‌ها و رسانه‌ها بودند که ویروس کرونا را نادیده گرفتند و تمرکزشان را روی استیضاح او گذاشتند و در آخر زمانی که خواستند از ترامپ انتقاد کنند، وجود ویروس را تائید کردند. آن هم درست زمانی‌ که ترامپ تصمیم درستی برای تعلیق پروازها از اروپا و چین گرفته بود.»