به گزارش افکارنیوز،

حدود ۵۰۰ تن از کارکنان کاخ ریاست جمهوری هند قرنطینه شدند و نخست وزیر پاکستان نیز قرار است برای ابتلا به کرونا آزمایش شود.

اخبار بین الملل-در حالی که پس از مثبت شدن نتیجه آزمایش کرونای شماری از کارکنان کاخ ریاست جمهوری افغانستان، نتیجه آزمایش اشرف غنی، رییس جمهور این کشور و همسرش منفی شد، عمران خان، نخست وزیر پاکستان که طی روزهای گذشته با یک فرد مبتلا دیدار کرده، قرار است آزمایش کرونا بدهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پس از مثبت شدن نتیجه آزمایش عروس یکی از نظافتچیان اقامتگاه رییس جمهور هند که در بخش کارگران این اقامتگاه زندگی می‌کند، زنگ هشدارها در کاخ ریاست جمهوری هند نیز به صدا درآمد اما به گفته مقامات این کشور، نه رییس جمهور و نه دستیاران او نیازی به قرنطینه نخواهند داشت زیرا با کارگران در ارتباط نبوده‌اند.

به خانواده‌های کارگران کاخ ریاست جمهوری هند که در ۱۱۴ آپارتمان در بخش کارکنان کاخ زندگی می‌کنند، گفته شده است که در خانه‌های خود بمانند و هفت عضو خانواده نظافتچی مذکور نیز به قرنطینه منتقل شده‌اند.

یکی از مقاملات هند همچنین اظهار کرده است که یکی از کامندان پارلمان این کشور نیز به کرونا مبتلا شده اما سر کار خود حاضر نشده است.

در پاکستان، سرپرست یک گروه خیریه که به کووید ۱۹ مبتلا شده اظهار کرد، طی روزهای گذشته با عمران خان، نخست وزیر این کشور دیدار کرده تا چِکی را برای کمک به مقابله با کرونا به او تحویل دهد.

او در عکسی که از دیدارش با عمران خان منتشر شده، ماسک به صورت دارد اما پزشک شخصی نخست وزیر پاکستان اظهار کرد، خان طبق توصیه‌های ایمنی، آزمایش خواهد داد.

پس از مثبت شدن آزمایش کرونای برخی کارکنان کاخ ریاست جمهوری افغانستان، سخنگوی اشرف غنی، رییس جمهور این کشور اظهار کرد: او سلامت است و رهبری اقدامات دولت در همه زمینه‌ها را بر عهده دارد. همه تدابیر احتیاطی در حال اجرا هستند تا از امنیت و سلامت محیط کار او اطمینان حاصل شود.