به گزارش افکارنیوز،

اعضای اتحادیه ملی پرستاران مقابل کاخ سفید تظاهرات اعتراضی برگزار کردند.

اخبار بین الملل-آنها در این تجمع اعلام کردند که دونالد ترامپ از ملت و از جمله کارکنان حوزه سلامت در مقابل کروناویروس محافظت نکرده است.

 

 

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی «دیلی میل» پرستاران با رعایت مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی، عکسهایی را در دست داشتند و نام بیش از ۴۰ نفر از کارکنان بهداشت و درمان این کشور را که بر اثر «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند، با صدای بلند خواندند.

یکی از اعضای این اتحادیه بیانیه‌ای را با این محتوا قرائت کرد: شما در محافظت از دکترها، پرستارها و سایر کارکنان خدمات درمانی موفق نبودید.

 

 

آنها همچنین نیازشان برای داشتن تجهیزات حفاظتی به خصوص ماسکهای ان۹۵ را مطرح کردند.

از ۱۴ آوریل (حدود هشت روز قبل)، آزمایش کرونای بیش از ۹ هزار نفر از کارکنان خدمات درمانی آمریکا مثبت شده است. بنابر اعلام مراکز کنترل و پیشگری از بیماری در آمریکا، از این تعداد ۷۳ درصد زن بودند.

«اتحادیه ملی پرستاران» بزرگترین اتحادیه پرستاری در آمریکا در بیانیه‌ای مطبوعاتی که پیش از برگزاری تجمع منتشر کرده بود، اعلام کرد بیمارستانهای سراسر آمریکا با کمبود ماسک، دستکش و سایر تجهیزات حفاظتی برای کارکنان خود در بحبوحه شیوع کرونا در این کشور مواجهند.

این گروه اعلام کرد: برای پرستاران و سایر کارکنان حوزه سلامت در بسیاری از بیمارستانها، تجهیزات مکفی حفاظت شخصی به منظور محافظت از آنها در برابر ویروس فراهم نشده است.

در ادامه بیانیه، از کنگره آمریکا خواسته شد قانون تولید دفاعی را به منظور تولید تجهیزات و لوازمی که کارکنان حوزه سلامت و درمان برای مراقبت از بیماران کووید-۱۹ نیاز دارند و همچنین انجام آزمایشهای تشخیصی را به منظور کنترل شیوع این بیماری، اجرایی کند.

ترامپ تاکنون به طور محدود از این قانون برای تولید دستگاه‌های تنفس مصنوعی و تجهیزات دیگر برای مقابله با شیوع کروناویروس استفاده کرده است.