به گزارش افکارنیوز،

شبکه المسیره به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند از پیشروی مزدوران سعودی در استان تعز جلوگیری کنند.

اخبار بین الملل- این منبع نظامی اعلام کرد حملات مزدوران سعودی در جبهه «حیفان» استان تعز توسط نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دفع شده است.

بر اساس اعلام این منبع نظامی، مزدوران سعودی در جبهه حیفان پس از چندین ساعت درگیری با نیروهای یمنی، خسارات و تلفات سنگینی را متحمل شدند.

شب گذشته «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی طی روز سه‌شنبه ۵۳ حمله در استان‌های مارب و الجوف انجام دادند.۴۲ مورد از این حملات در شهر‌های «محرز» و «صرواح» استان مارب و ۱۱ مورد از آن‌ها در شهر‌های «الحزم» و «خب و الشعف» استان الجوف انجام شده است.

عربستان سعودی علی‌رغم آنکه اعلام کرده پیشنهاد سازمان ملل برای استقرار آتش‌بس در یمن پس از شیوع ویروس کرونا را پذیرفته است، اما به طور مداوم به حملات هوایی خود علیه مردم بی دفاع این کشور ادامه می‌دهد. در ۵ سالی که از جنگ یمن می‌گذرد، بیش از یکصد هزار یمنی در حملات وحشیانه متجاوزان سعودی به خاک و خون کشیده شده‌اند.