رجب طيب اردوغان، نخست وزير تركيه در جمع خبرنگاران كه وي را در سفرش به لبنان همراهي كرده بودند، گفت: ممكن است شاهد حضور نمايندگان زن محجبه در پارلمان آينده باشيم، چون در سياست امكان مشاهده هر چيزي وجود دارد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، نخست وزیر ترکیه بیان داشت: ما در مرحله آتی پارلمان تلاش خواهیم کرد که درهای پارلمان را به روی جوانان بین ۲۵ تا ۳۰ سال باز کنیم تا به عنوان نماینده وارد پارلمان شوند.

وی خاطرنشان کرد: حزب عدالت و توسعه نمی‌تواند با نمایندگانی همکاری کند که بارها از جلسات پارلمان غایب می‌شوند، امکان ندارد در مرحله آینده با آن‌ها همکاری کنیم و ما هرگز نام‌های آن‌ها را برای انتخابات پارلمانی آینده نامزد نخواهیم کرد.

نخست وزیر ترکیه درباره سفرش به لبنان عنوان داشت‌: این سفر نخستین سفرمن به لبنان بعد از اجلاس داووس و مشاجره با شیمون پرز، ‌رئیس اسراییل بود و از این رو از اهمیت بالایی برخوردار بود.

اردوغان تصریح کرد: بسیاری هنوز نقش و واقعیت مواضع ترکیه را درک نکرده‌اند، اما مردم لبنان به خوبی نقش رهبری ترکیه را دریافته‌اند.

اردوغان تاکید کرد: ‌ برخی در داخل ترکیه نقش کشور را در زمینه طرح سپر موشکی درنیافته‌اند، اما محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران با من تماس گرفت و از موضع‌گیری ترکیه قدردانی کرد.

اردوغان ادامه داد: من با هشت تن از رهبران لبنان از جمله رهبران حزب الله لبنان مذاکره کردم تا از تنش موجود درلبنان بکاهم.

وی تاکید کرد: عربستان و سوریه نیز در زمینه کاهش تنش تلاش می‌کنند.

اردوغان ابراز اميدواري كرد كه دولت لبنان در راستاي توازن صحيح به تلاشهايش ادامه بدهد.