به گزارش افکارنیوز،

«اولیور وران» وزیر بهداشت فرانسه روز شنبه گفت محدودیتهای ویژه دوره کرونا در این کشور تا دو ماه دیگر ادامه خواهد داشت.

اخبار بین الملل- به نوشته «خبرگزاری فرانسه» وزیر بهداشت فرانسه با اشاره به تلاش مردم کشورش در مبارزه با ویروس کرونا گفت، ما باید مسافت طولانی را طی کنیم. وزیر بهداشت فرانسه در نشست خبری همچنین اعلام کرد که محدودیتهای کلی تا 24 جولای (جمعه سوم مرداد) در این کشور ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که  لغو وضعیت اضطراری که از 24 مارس (سه شنبه 5 فروردین) آغاز شده، خطر شیوع شدید کرونا را به همراه دارد.

«کریستف کاستنر» وزیر کشور فرانسه نیز پس از جلسه روز شنبه کابینه گفت: «باید برای مدتی با ویروس زندگی کنیم. یادگیری زندگی با ویروس چیزی است که در ماههای آینده مورد توجه قرار میگیرد.»

این در حالی است که دولت فرانسه از رفع تدریجی برخی اقدامات محدود کننده  از جمله بازگشایی مدارس ابتدایی خبر داده است. بسیاری از مغازه ها نیز بازگشایی میشوند. کرونا لطمات سختی را نیز به اقتصاد فرانسه وارد کرده است.

فرانسه یکی از کشورهای اروپایی است که بیشتر آسیب را از این ویروس دیده و تا این لحظه  24594 نفر از شهروندان این کشور بابت ابتلا به کرونا جان باختند. در فرانسه تاکنون 167346 نفر نیز به این ویروس مبتلا شده اند.

طبق آخرین خبرها کشورهای اروپایی از منظر میزان ابتلا و فوت بیماران ویروس کرونا همچنان بعد از آمریکا در صدر فهرست جهانی قرار دارند.

نگاهی به آمارهای جهانی نشان می‌دهد، بعد از آمریکا که از منظر شمار مبتلایان و فوتی‌ها در صدر فهرست جهانی است ، اسپانیا، ایتالیا، بریتانیا، فرانسه و آلمان در رده‌های بعدی قرار دارند.