مسئولان درمانی ترکیه با اعلام آمار جدیدی از تعداد کل مبتلایان ویروس کرونا در این کشور، اعلام کردند حدود دو هزار نفر در یک روز به این بیماری مبتلا شدند.روند افزایشی تعداد مبتلایان ویروس « کووید۱۹ » در ترکیه بعد از اعمال تدابیر سختگیرانه دولت این کشور برای مقابله با شیوع این بیماری، متوقف شده و سیر نزولی به خود گرفته است.

اخبار بین الملل-«فخرالدین کوجا» وزیر بهداشت ترکیه شامگاه شنبه با صدور بیانیه‌ای گزارش داد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۱۹۸۳ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده که نسبت به دیروز کاهش داشته است.

در همین بازه زمانی همچنین ۷۸ بیمار مبتلا به این ویروس در ترکیه جان خود را از دست دادند.

بدین ترتیب، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در ترکیه به ۱۲۴۳۷۵ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۳۳۳۶ تن افزایش یافت.

وزیر بهداشت ترکیه با بیان اینکه تا کنون نزدیک به ۱.۱ میلیون و سی‌وسه هزار مورد تست ابتلا به ویروس کرونا در این کشور انجام شده، گفت از تعداد کل بیماران، ۵۸ هزار نفر بهبود یافته‌اند.

چندی پیش منابع مطلع خبر دادند دولت ترکیه در پاسخ به درخواست کمک رئیس‌جمهور آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا، اولین محموله شامل تجهیزات درمانی و قطعات مورد نیاز برای ساخت دستگاه تنفس مصنوعی را به این کشور ارسال می‌کند.

هفته قبل نیز «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه گفت از روز جمعه آتی تا ۳ روز در ۳۱ شهر بزرگ این کشور قوانین منع آمد و شد اجرا خواهد شد.

برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در جهان به ویروس «کووید۱۹» مبتلا شده‌اند از مرز ۳ میلیون و چهارصد هزار نفر فراتر رفته است.