در دو درگیری مسلحانه میان نیروهای امنیتی هند و شبه‌نظامیان در منطقه «کشمیر»، 9 نفر کشته شدند.

اخبار بین الملل-بنا به گفته نیروهای امنیتی هند در درگیری‌های کشمیر ، پنج نفر از نیروهای امنیتی و چهار نفر از شبه‌نظامیان کشته شدند.

تنش‌ها در منطقه ناآرام هیمالیایی کشمیر بعد از اقدام «دهلی نو» در لغو وضعیت خودمختاری این منطقه در اوایل آگوست (۱۴ مردادماه) تشدید شده است.

سرهنگ «راجش کالیا» سخنگوی ارتش هند در خصوص وقایع روز گذشته در منطقه کشمیر اعلام کرد که چهار تن از پرسنل ارتش از جمله دو افسر، یک پلیس مبارزه با شورش‌ها و دو شبه‌نظامیان بعد از تبادل آتش در روستای «چانگیمول» در نزدیکی «خط کنترل» که منطقه کشمیر را بین پاکستان و هند تقسیم می‌کند، کشته شدند.

بر اساس این گزارش، در یک درگیری مسلحانه دیگر دو شبه نظامی روز شنبه هفته جاری در منطقه «پولواما» واقع در جنوب کشمیر کشته شدند.

طبق آمار و ارقام خبرگزاری فرانسه، دستکم ۵۴ نفر در سال جاری میلادی در درگیری‌های کشمیر کشته شده‌اند که بیش از ۳۰ نفر آنها از زمان آغاز قوانین قرنطینه مربوط به کرونا از اواخر ماه مارس (اوایل فروردین ماه ۹۹) تاکنون کشته شده‌اند.

اوایل ماه گذشته دستم پنج نظامی هند و 9 شبه‌نظامی در دو درگیری مجزا ظرف مدت دو روز در کشمیر کشته شدند.

طبق این گزارش، علیرغم شیوع کرونا و ماه مبارک رمضان، تقریباً به طور مداوم روزانه شلیک‌هایی میان پاکستان و هند در منطقه مرزی کشمیر صورت گرفته است و بنا به گفته مقام‌های هند، دو نظامی هندی در تبادل آتش میان هند و پاکستان در مرز کشمیر روز شنبه کشته شدند.

گروههای شبه‌نظامی هند چندین دهه است که برای جدایی منطقه کشمیر و یا ادغام آن با کشمیر پاکستان با ارتش هند مبارزه می‌کنند و این درگیری‌ها از سال ۱۹۸۹ تاکنون به کشته شدن دهها هزار نفر منجر شده که اکثر آنها غیرنظامی بوده‌اند.

هند به طور مداوم پاکستان را به تسلیح و تجهیز شبه‌نظامیان و اعزام این شبه‌نظامیان به سراسر منطقه مرزی کشمیر متهم می‌کند که اسلام آباد مکرراً این اتهامات را رد می‌کند.