به گزارش افکارنیوز،

شمار مبتلایان ویروس کرونا در کشورهای اروپا یی از جمله اسپانیا و آلمان، علی‌رغم نزولی شدن نمودار ابتلای روزانه، همچنان رو به افزایش است.همزمان با افزایش تلفات ویروس « کووید۱۹ »  در قاره اروپا به ۱۴۰ هزار نفر، تعداد کل موارد ابتلا به این بیماری در اسپانیا نیز به دویست‌وهجده هزار نفر رسید.

اخبار بین الملل-وزارت بهداشت اسپانیا - که در رتبه دوم کشورهای آلوده به ویروس کرونا در جهان است - شامگاه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۳۵۶ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

بر اساس آمار «مؤسسه درمانی کارلُس سوم»، همچنین از روز گذشته تا کنون ۱۶۴ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند که کمترین میزان تلفات روزانه در یک ماه اخیر است.

با احتساب آمار جدید، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا به ۲۱۸۰۱۱ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۲۵۴۲۸ تن افزایش یافت.

اداره فدرال بهداشت عمومی سوئیس نیز گزارش داد شمار مبتلایان در این کشور به رقم ۲۹۹۰۵ نفر رسیده است.

به نوشته وبگاه «تریبون دو ژنو» تعداد کل بیمارانی که بر اثر ابتلا به این ویروس در سوئیس جان خود را از دست داده‌اند در رقم ۱۷۶۲  نفر باقی ماند.

 

 

«سرویس سلامت عمومی فدرال» بلژیک گزارش داد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته، ۳۶۱ مورد مبتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده که نسبت به دیروز کاهش داشته است.

همچنین از روز گذشته تا کنون ۸۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در بلژیک جان خود را از دست داده‌اند.

بدین ترتیب، تعداد کل مبتلایان ویروس کرونا در بلژیک به ۵۰۲۶۷ نفر و شمار قربانیان آن نیز به ۷۹۲۴   نفر افزایش یافت.

از  آلمان نیز خبر می‌رسد که تعداد مبتلایان ویروس جدید کرونا در این کشور شاهد افزایش ۱۳۵۳ نفری طی یک روز گذشته بود.

وبگاه روزنامه «زیت»، بر اساس آماری که از منابع دولتی و درمانی محلی و کشوری جمع‌آوری کرده، ضمن اعلام موارد ابتلای جدید به ویروس کرونا، نوشت تعداد کل آلمانی‌های مبتلا به این ویروس به ۱۶۶۳۲۰ نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش، از روز گذشته تا امروز نیز ۱۹۱ آلمانی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. این آمار مقداری از ارقام اعلام شده در وبگاه ورلدامتر بیشتر است.

بدین ترتیب، تعداد کل قربانیان این ویروس در آلمان نیز به ۷۰۰۳ نفر افزایش پیدا کرد.

برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد حدود سه میلیون و ۵۶۶ هزار نفر در جهان به کرونا مبتلا شده‌اند، ۲۴۹ هزار نفر فوت کرده‌اند و یک میلیون و ۱۵۵ هزار نفر بهبود یافته‌اند.