به گزارش افکارنیوز،

یک منبع نظامی سوری گفت ۷ نیروی امنیتی متعلق به منطقه «المزیریب» در استان درعا پس از حمله افراد مسلح ناشناس ترور شدند.

اخبار بین الملل-این منبع گفت: شماری از افراد ناشناس با حمله به منطقه «المزیریب» در حومه غربی درعا، به ربودن ۷ نفر از نیرو‌های وابسته به دولت و نیز ارتش سوریه دست زدند تا بعد از آن، آن‌ها را به قتل رسانند و اجسادشان را در میدان «الغبشه» در شهرک المزیریب رها کنند.

این در حالی است که پایگاه خبری دیدبان حقوق بشر سوریه نیز امروز اعلام کرد شماری از افراد ناشناس با حمله به منطقه المزیریب در نزدیکی مرز‌های سوریه و اردن، ۹ نفر از نیرو‌های دولتی سوریه را ربوده و به قتل رساندند.

به نوشته این پایگاه، با این حساب، تعداد حملات و تلاش‌ها برای ترور به اشکال مختلف شامل انفجار بمب، مین و خودرو‌های بمبگذاری شده از ماه ژوئن تا به امروز، به بیش از ۴۳۵ عدد رسیده است؛ همچنانکه شمار افرادی که به شهادت رسیدند و یا بر اثر این تلاش‌ها در همین مدت به قتل رسیدند به ۲۸۰ نفر رسیده است که از این تعداد ۶۱ نفر غیر نظامی بوده اند و ۱۵۲ نفر نیز از نیرو‌های دولتی سوریه و نیرو‌هایی بوده اند که با دولت همکاری داشته اند. ۴۵ نفر نیز از عناصرمسلح برخی گروه‌ها بوده اند که در صفوف نیرو‌های امنیتی قرار گرفته اند. همچنین ۱۷ نفر نیز از نیرو‌های نزدیک به حزب الله لبنان و ۶ نفر نیز از «سپاه پنجم» سوریه بوده اند که از سوری روسیه تشکیل شده است.

گفتنی است ماه گذشته میلادی نیز گروه‌های ناشناس با تیراندازی، ده‌ها نفر را در روستا‌های مختلف در حومه درعا به قتل رساندند.