به گزارش افکارنیوز،

«الکساندر پانکین»، معاون وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به قطع کمک‌های مالی آمریکا به سازمان بهداشت جهانی گفته است که قطع این کمک‌ها آسیب جدی به این سازمان وارد نخواهد کرد.

اخبار بین الملل- این مقام روسی در این ارتباط گفته است: در حال حاضر سخت است که بتوان ارزیابی از تأثیر تصمیم آمریکا درباره سازمان بهداشت جهانی داشت، اگرچه بودجه سازمان تحت تأثیر قرار خواهد گرفت، اما بودجه این سازمان با این تصمیم آمریکا دچار ضربه و خسارت جبران ناپذیر نخواهد شد.

این دیپلمات روسی همچنین در ادامه گفته است که تصمیم آمریکا درباره قطع کمک‌ها منجر به لغو حق رأی این کشور در مجمع جهانی بهداشت به عنوان بالاترین ارگان تصمیم گیری در سازمان بهداشت جهانی خواهد شد.

پیش از این دونالد ترامپ با طرح اتهام به سازمان بهداشت جهانی گفته بود که این سازمان در انجام وظایفش در ارتباط با شیوع جهانی ویروس کرونا ناکام مانده است. ترامپ پس از این اظهارات از قطع بودجه کمک آمریکا به سازمان بهداشت جهانی خبر داد.

اتحادیه پزشکی آمریکا این تصمیم رئیس جمهوری این کشور را گامی خطرناک در جهتی خطرناک دانسته است.

همچنین، جوزف بورل، رئیس ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم گفته هیچ توجیهی برای این اقدام در زمانی که سازمان بهداشت جهانی بیش از هر وقت دیگر نیاز به کمک دارد، نیست.