به گزارش افکارنیوز،

تدروس ادهانوم، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد چالش اصلی در مبارزه با ویروس کووید-۱۹ توزیع و نه تولید واکسن این بیماری است.

اخبار بین الملل- مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در کنفرانسی که با هدف جمع آوری کمک‌های مالی دست کم ۸.۲ میلیارد دلاری برای تحقیق و درمان کرونا برگزار شد، گفت معیار نهایی ارزیابی موفقیت (در مبارزه با ویروس کرونا) این نیست که با چه سرعتی به توسعه ابزار‌های درمانی دست می‌یابیم بلکه اینست که تا چه اندازه می‌توانیم آن‌ها را به مساوات توزیع کنیم. هیچکدام از ما نمی‌توانیم جهانی را بپذیریم که در آن برخی از مردم محافظت شوند و برخی دیگر در معرض بیماری قرار گیرند.

این کنفرانس با غیبت نماینده آمریکا و با حضور آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل برگزار شد. دبیرکل سازمان ملل در این کنفرانس خواستار توسعه و تولید کیت‌های تشخیصی ارزان قیمت بیماری کرونا، درمان و واکسن برای این بیماری شد.

گوترش تاکید کرد این ابزار‌ها به ما کمک خواهد کرد تا همه گیری کرونا را به طور کامل کنترل کنیم. این ابزار‌ها باید به عنوان ابزاری جهانی مقرون به صرفه و در دسترس همگان باشد.

پیشتر ۱۹۳ عضو مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه‌ای اعلام کردند که خواستار دستیابی «عادلانه، کارآمد و به موقع» به هرگونه واکسن برای مقابله با ویروس کرونا در آینده هستند.