به گزارش افکارنیوز،

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن انتقاد از صهیونیست‌ها برای الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی، تاکید کرد که در صورت عملیاتی شدن این مسئله دیگر فلسطین به هیچ توافقی با طرف صهیونیستی پایبند نخواهد بود.

اخبار بین الملل- او تصریح کرد که توافق‌های بین رژیم صهیونیستی و فلسطین در صورت الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی، به طور کلی لغو خواهد شد.

محمود عباس طی کنفرانس ویدیویی کشورهای عضو عدم تعهد، افزود: «به تمامی طرف‌های بین‌المللی اعلام کرده‌ایم در صورتی که اسرائیل در مسیر الحاق سرزمین‌های فلسطینی گام بردارد ما تمامی تعهدات و توافق‌ها با این رژیم و دولت آمریکا را لغو می‌کنیم».

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: «به محض اعلام کابینه اسرائیل مبنی بر الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی، تمام توافق‌های بین فلسطین و اسرائیل و آمریکا لغو خواهد شد».

محمود عباس همچنین از اعضای جنبش عدم تعهد و نهادهای بین‌المللی خواست تا در تضمین اجرای قوانین بین‌المللی اصرار ورزند و مانع از الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی شوند.

بر اساس طرح آمریکایی معامله قرن، بخش زیادی از کرانه باختری به اراضی اشغالی ملحق خواهد شد. این تصمیم با خشم گسترده فلسطینی‌ها روبرو شده است.