به گزارش افکارنیوز،

سوریه اعلام کرد که نیروهای اشغالگر ترکیه و مزدورانش با توپخانه روستاهای اطراف منطقه تل تمر در استان الحسکه (شمال) را هدف قرار دادند.

اخبار بین الملل-در این حمله روستاهای المناخ، الفکه، الدرداره، الغزیزیه در حومه شهرک تل تمر در شمال غرب الحسکه هدف قرار گرفت و خسارت هایی به خانه ها و اموال مردم وارد شد.

سانا افزود: نیروهای ترکیه و گروه های تروریستی مزدورش در ۲۷ ماه گذشته میلادی با سلاح های مختلف روستاهای الداوودیه، تل مندل، عنیق الهوی در حومه شمالی الحسکه را هدف قرار دادند که منجر به وارد آمدن خسارتی هایی به منازل و اموال مردم شد.

ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کُرد سوری از مناطق مرزی الرقه و الحسکه سوریه ، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد.

یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد منطقه امن در شمال سوریه، حد فاصل شهرهای رأس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است.

حملات یک هفته ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد.

روسیه و ترکیه نیز در جریان مذاکرات «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه و «رجب طیب اردوغان» همتای ترکیه ای وی، در سوچی روسیه در تاریخ ۳۰ مهر به توافق ۱۰ ماده‌ای درباره سوریه دست یافتند که مهمترین بخش آن تفاهم بر سر خروج تمام واحدهای متعلق به شبه نظامیان کرد از عمق ٣٠ کیلومتری مرز ترکیه از جمله منبج و مناطق حومه آن است.