به گزارش افکارنیوز،

اتحادیه عرب تصویب رژیم صهیونیستی در برپایی پروژه شهرک سازی جدیدی در منطقه قدیمی شهر الخلیل و تصرف سرزمین‌های این مناطق را محکوم کرد.

اخبار بین الملل-سعید ابوعلی، دستیار دبیرکل اتحادیه عرب در امور فلسطین و سرزمین‌های اشغالی امروز سه شنبه در سخنانی اعلام کرد: این تصمیم در چارچوب افزایش تنش‌های سیاسی رژیم نژاد پرست (صهیونیستی) و یهودی سازی پیوسته علیه آثار دینی و تاریخی فلسطین و مقدسات اسلامی و مسیحی است.

وی همچنین در ادامه افزود: این کار در چارچوب تکمیل یهودی سازی شهر قدس و هدف قرار دادن حرم شریف قدس و هویت عربی- اسلامی- فلسطینی در قدس، الخلیل و مقدسات این مکانهاست.

دستیار دبیرکل اتحادیه عرب از طرح‌های مقامات رژیم صهیونیستی و نیز نقض‌های مکرری که در سرزمین‌های اشغالی در سایه یهودی سازی شدید این مناطق صورت می‌گیرد و نیز شهرک سازی‌ها و الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری در سایه درگیری جهان به ویروس کرونا هشدار داد.

وی همچنین در خصوص تبعات تصمیم نفتالی بنت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و تسلط بر سرزمین‌ها و دارایی‌های مناطق مجاور فلسطینی که در تناقض با قوانین بین المللی است، هشدار داد.

سعید ابوعلی، دستیار دبیرکل اتحادیه عرب در امور فلسطین از جامعه جهانی و سازمان ملل خواست تا با تمامی تجهیزات، اقدام به تحت فشار قرار دادن رژیم صهیونیستی کنند تا این رژیم هرچه سریعتر فعالیت‌ها و طرح‌هایی را که به وخامت بیشتر اوضاع دشوار در سرزمین‌های فلسطینی منجر می‌شود، متوقف کند.

وی در ادامه از سازمان ملل خواست تا مسئولیت خود را در متوقف ساختن این تصمیم‌ها و تلاش‌های اسرائیل پذیرا باشد؛ چرا که این مسأله پیامد‌هایی وخیم برای تحقق صلح خواهد داشت.