به گزارش افکارنیوز،

ریچارد کلاریدا، معاون رئیس بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد نرخ بیکاری در آمریکا به دلیل محدودیت‌ها و اقدامات اتخاذ شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور به بالاترین سطح طی ۸۰ سال گذشته رسیده است و به نظر می‌رسد رهایی از چنین شرایطی نیازمند مدت زمان زیادی باشد.

اخبار بین الملل-وی گفت: ما در برهه‌ای از زمان زندگی می‌کنیم که بیشترین انقباض شغلی و افزایش بیکاری وجود دارد. متاسفانه نرخ بیکاری [در آمریکا] در حال افزایش است؛ بحرانی که احتمالا بدتر از فاجعه بیکاری دهه ۴۰ است.

کلاریدا افزود: تعداد بیکاران در آمریکا به زودی بالاتر هم خواهد رفت و مقابله با این بحران به روند مقابله با کرونا و توقف شیوع آن بستگی دارد. اما به محض بازگشایی مشاغل و از سرگیری فعالیت‌های شغلی مردم می‌توان یک رشد اقتصادی ایجاد کرد. با این حال، اگر بخواهیم واقع گرایانه فکر کنیم، مدتی طول خواهد کشید تا بازار کار از شوک خارج شده و بهبود یابد.

این مقام همچنین بهبودی اقتصادی در آمریکا را از نیمه دوم سال جاری میلادی تخمین زد.

پیش از این وزارت کار آمریکا در گزارشی اعلام کرد در شش هفته منتهی به اول ماه مه [اردیبهشت] دست کم ۳۰ میلیون نفر برای استفاده از مزایای بیمه بیکاری تقاضا داده اند که این رقم بالاترین میزان در تاریخ آمریکاست.

ویروس کرونا تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را در آمریکا مبتلا کرده است که از این میان بیش از ۷۲ هزار نفر جان باخته اند.