به گزارش افکارنیوز،

همزمان با عبور شمار مبتلایان جهانی ویروس «کووید۱۹» از سه میلیون و ۷۴۰ هزار نفر، تلفات این بیماری در اسپانیا نیز به بیست‌وشش هزار نفر نزدیک شد.

اخبار بین الملل-وزارت بهداشت اسپانیا - که در رتبه دوم کشورهای آلوده به ویروس کرونا در جهان است - امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۹۹۶ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

بر اساس آمار «مؤسسه درمانی کارلُس سوم»، همچنین از روز گذشته تا کنون ۲۴۴ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

با احتساب آمار جدید، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا به ۲۲۰۳۲۵ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۲۵۸۵۷ تن افزایش یافت.

«سرویس سلامت عمومی فدرال» بلژیک گزارش داد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته، ۲۷۲ مورد مبتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

همچنین از روز گذشته تا کنون ۳۲۳ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در بلژیک جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به دیروز تقریبا سه برابر افزایش داشته است.

با این حساب، تعداد کل مبتلایان ویروس کرونا در بلژیک به ۵۰۷۸۱ نفر و شمار قربانیان آن نیز به ۸۳۳۹ نفر افزایش یافت.

 

 

در آلمان، تعداد مبتلایان ویروس جدید کرونا در این کشور شاهد افزایش ۷۸۸ نفری طی یک روز گذشته بوده که کاهش چشمگیری داشته است.

بر اساس آماری که از منابع دولتی و درمانی محلی و کشوری جمع‌آوری کرده، ضمن اعلام موارد ابتلای جدید به ویروس کرونا، نوشت تعداد کل آلمانی‌های مبتلا به این ویروس به ۱۶۷۶۶۵ نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش، از روز گذشته تا امروز نیز ۱۳۴ آلمانی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. این آمار مقداری از ارقام اعلام شده در وبگاه ورلدامتر بیشتر است.

بدین ترتیب، تعداد کل قربانیان این ویروس در آلمان نیز به ۷۲۴۴ نفر افزایش پیدا کرد.

اداره فدرال بهداشت عمومی سوئیس نیز گزارش داد شمار مبتلایان در این کشور به رقم ۳۰۰۰۹نفر رسیده است.

به نوشته وبگاه «تریبون دو ژنو» تعداد کل بیمارانی که بر اثر ابتلا به این ویروس در سوئیس جان خود را از دست داده‌اندبه ۱۷۹۵  نفرافزایش یافت.