به گزارش افکارنیوز،

اتاق عملیات و رصد نقض آتش‌بس در استان الحدیده یمن ، در بیانیه‌ای اعلام کرد که ائتلاف سعودی فقط در ماه آوریل ۲۷۸۷ مورد نقض توافق انجام داده است.

اخبار بین الملل-این مرکز در بیان جزئیات موارد نقض توافق اعلام کرد که جنگنده‌های سعودی ۲۹ مرتبه بر فراز مناطق «الجبلیه»، «المنظر»، «کیلو ۱۶»، خیابان‌های «صنعاء» و «الخمسین» و شهر «الدریهمی»، «حیس»، «الشعب»، «المراوعه» و «الصلیف» به پرواز در آمده‌اند.

همچنین هواپیماها و پهپادهای شناسایی سعودی و اماراتی نیز ۶۵ بار در آسمان شهرهای مختلف استان الحدیده رؤیت شده‌اند که تمامی این‌ها مصداق نقض توافق استکهلم سوئد محسوب می‌شود.

۷۵۱ حمله توپخانه‌ای و موشکی که شامل سه هزار و ۹۸۸ موشک و خمپاره و راکت می‌شود نیز علیه مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی یمن صورت گرفته و عناصر وابسته به ریاض ۸۶۳ بار نیز با سلاح سبک دست به نقض آتش‌بس زده‌اند.

استان الحدیده مشمول توافق آتش‌بسی است که در دسامبر ۲۰۱۸ در سوئد به دست آمد. شهر استکهلم سوئد در تاریخ ۱۵ آذر ۱۳۹۷ به مدت یک هفته میزبان چهارمین دور مذاکرات صلح یمن با حضور طرف‌های یمنی به ریاست «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن بود و در تاریخ ۱۳ دسامبر ( ۲۲ آذرماه) با توافق آتش‌بس در الحدیده، به کار خود پایان داد.

آتش‌بس در شهر و بندر الحدیده از ۲۷ آذرماه ۱۳۹۷ (۱۸ نوامبر ۲۰۱۸) وارد مرحله اجرا شده است، اما ائتلاف سعودی با انجام حملات مداوم، به طور روزانه آن را نقض می‌کند.