به گزارش افکارنیوز،

یک منبع پارلمانی عراق امروز چهارشنبه اعلام کرد بخشی از ائتلاف فتح در جلسه رأی گیری کابینه مصطفی الکاظمی به دلیل مخالفت با او و دولتش، شرکت نخواهند کرد و احتمال می‌رود جلسه امروز رأی اعتماد به حد نصاب نرسیده و به فردا موکول شود.

اخبار بین الملل-این منبع پارلمانی گفت: طرف‌های سیاسی ائتلاف فتح بصورت بصورت عمدی قصد ندارند در جلسه رأی اعتماد دولت مصطفی الکاظمی شرکت کنند تا از این طریق، در نصاب قانونی جلسه رأی اعتماد پارلمان ایجاد اختلال کنند.

وی همچنین احتمال داد جلسه رأی اعتماد امروز پارلمان به حد نصاب نرسد و جلسه به فردا پنجشنبه موکول شود.

این منبع گفت این افراد قصد ندارد تا مخالفت خود را حضوری اعلام کنند تا تحت فشار بقیه اعضای ائتلاف فتح قرار نگیرند.

پیشتر رسانه‌های عراقی از جمله شبکه خبری السومریه از رسیدن فهرست اسامی وزرای کابینه مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به پارلمان این کشور خبر دادند. این منابع همچنین اعلام کردند قرار است جلسه‌ای فوق العاده برای رأی گیری در خصوص کابینه مصطفی الکاظمی برگزار شود.

همچنین پیشتر برخی از احزاب و ائتلاف‌ها از جمله ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری المالکی از رأی عدم اعتماد خود به کابینه نخست وزیر جدید عراق خبر داده بودند. ائتلاف میهنی عراق به ریاست ایاد علاوی، نخست وزیر سابق عراق نیز اعلام کرده بود به کابینه مصطفی الکاظمی، نخست وزیر جدید عراق رأی اعتماد نخواهد داد؛ چرا که به گفته وی برنامه کابینه او خواست تظاهرکنندگانی که به شکل مسالمت آمیز اعتراض کرده بودند را تضمین نخواهد کرد.