به گزارش افکارنیوز،

گروه‌های فلسطینی امروز چهارشنبه با برگزاری کنفرانس در محل بنای سرباز گمنام واقع در مرکز شهر غزه، بر ضرورت مقابله با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تأکید کردند.

اخبار بین الملل- در این کنفرانس که تحت عنوان «فلسطین مخالف عادی‌سازی با اسرائیل است»، برگزار شد، «هانی الثوابته» از رهبران جبهه مردمی فلسطین گفت: کسانی که به دنبال عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستند تعدادشان اندک است و وابسته به برخی طرف‌هایی بین‌المللی همچون آمریکا هستند و آن‌ها نماینده امت عربی نیستند.

وی با اشاره تلویحی به پخش سریال‌های «مخرج ۷» و «أم هارون» از شبکه سعودی ام بی سی، افزود: «وقتی که یک رسانه عربی سریال‌هایی در ترویج عادی‌سازی روابط پخش می‌کند در واقع عمق تاریخ و روایت فلسطینی را نشانه رفته است».

طی چند روز گذشته گروه‌ها و شخصیت‌های فلسطینی پخش این سریال‌ها از شبکه سعودی به مناسبت ماه رمضان را به دلیل داشتن محتوای اهانت به ملت فلسطین و دعوت به عادی‌سازی روابط با اسرائیل، محکوم کردند.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، الثوابته همچنین گفت که مسئولیت اخلاقی، ملی و انسانی بر همه آزادگان و انسان‌های شریف حکم می‌کند که با هر گونه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالفت کند.

وی اشاره کرد که دشمن صهیونیستی در طول هفت دهه گذشته از فاجعه اشغال فلسطین نتوانست در میان امت عربی نفود کند لذا به سمت نفوذ در فرهنگ و هنر آن روی آورده است.

الثوابته تصریح کرد که «مقاومت در برابر عادی‌سازی روابط (با اسرائیل) حقی است که علاوه بر قوانین و عرف بین‌المللی، همه شرایع آسمانی بر آن تأکید دارند چرا که اشغالگر جز یک دشمن نمی‌تواند باشد».

او همچنین با هشدار نسبت به خطرات فاجعه‌آمیز تسریع در روند عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، همه روزنامه‌نگاران، هنرمندان، سندیکاها و نهادهای مربوطه را به مخالفت با عادی‌سازی روابط با این فراخواند.