به گزارش افکارنیوز،

کره جنوبی قصد ندارد در مورد توزیع هزینه ها برای حفظ قوای نظامی آمریکا در این کشور امتیاز بیشتری به آمریکا بدهد.

اخبار بین الملل-یک منبع آگاه دیپلماتیک کره جنوبی گفت که «کانگ کیونگ وا» وزیر امور خارجه کره جنوبی پیشتر در گفت وگوهای دفاعی به همتای آمریکایی خود پیشنهاد مبلغ خاصی را داده بود و دیگر حاضر نیست در این خصوص امتیازی به طرف آمریکایی بدهد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود بدون اشاره به مبلغ توافق شده میان مقامات کره جنوبی و آمریکا برای همکاری های دفاعیف خاطر نشان کرد که کانک خودش نیز قبلاً گفته بود که این بهترین پیشنهادی است که می تواند به آمریکا ارائه دهد.

براساس این گزارش، وزیر خارجه کره جنوبی هفته گذشته طی سخنرانی در پارلمان این کشور اعلام کرده بود که سئول آماده است سهم خود را در همکاری های دفاعی با آمریکا در مقایسه با پرداخت های سال گذشته، فقط ۱۳ درصد افزایش دهد.

این منتبع یونهاپ همچنین آمریکا را به دلیل عدم انعطاف پذیری در مذاکرات اش مقصر دانست و خاطرنشان کرد: از ابتدای آوریل (۱۱ فروردین) سال جاری "تقریباً هیچ پیشرفتی" در جریان گفت وگوها حاصل نشده است.

واشنگتن از سال  ۲۰۱۸ از سئول می خواهد تا سهم خود در یگان ۲۸ هزاری نفری ارتش آمریکا در جمهوری کره را افزایش دهد.

هزینه های کره جنوبی برای دفاع مشترک در سال ۲۰۱۹ تا ۸.۲ درصد افزایش یافت و به ۱.۰۴ تریلیون وون (۹۱۵ میلیون دلار) رسید.

گزارش رسانه ها حاکی است که واشنگتن سال گذشته از سئول خواسته بود که حدود ۵ میلیارد دلار به سهم خود بیافزاید.

بعد از این بود که مذاکرات دو کشور در این خصوص به بن بست رسیده بود چرا که کره جنوبی این میزان را بسیار بیش از آنچه که قبلا توافق شده بود می داند.

سربازان آمریکایی از زمان جنگ شبه جزیره کره ۱۹۵۰-۱۹۵۳ در کره جنوبی مستقر هستند. شرایط اقامت این دسته از نظامیان آمریکایی از طریق توافق نامه ای که در ۲۶ ژانویه ۱۹۵۰ میان دو کشور امضاء شده بود تعیین شده و می شود.