به گزارش افکارنیوز،

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر نشت نفت از یکی از نفتکش‌های یمن که در محاصره ائتلاف سعودی است، محمد عبدالسلام، رئیس هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن اعلام کرد که تمامی عواقب ناشی از آن به عهده عربستان است.

اخبار بین الملل-وی در پیامی توئیتری گفت پیش از این در خصوص حفظ و نگهداری از نفتکش‌های یمن به دشمن سعودی که مورد حمایت آمریکاست و عامدانه مانع اجرای تدابیر لازم برای حفاظت از نفتکش‌ها می‌شود و در این مسیر مشکل ایجاد می‌کند هشدار داده بودیم.

وی افزود: پیامد‌ها و عواقب ناشی از نشت نفت و آسیبی که به نفتکش «صافر» وارد شده است به عهده دشمن است.

محمد عبدالسلام تاکید کرد که آمریکا نیز مسئول این مشکلات است چرا که برای دشمنی و محاصره یمن، پوشش سیاسی و حمایت نظامی فراهم می‌کند.

پیش از این شرکت نفت یمن اعلام کرده بود که ائتلاف متجاوز تاکنون به صورت متناوب، بیش از ۱۲۷ نفتکش را توقیف کرده که مدت توقیف برخی از آنها، گاه به ۱۴۵ روز رسیده است.

به گفته یکی از مسئولان شرکت نفت یمن، این اقدام دشمن متجاوز اقتصاد ملی را نابود کرده و حدود ۶۰ میلیون دلار زیان مستقیم به آن وارد کرده است و این در حالی است که همچنان ۱۴ کشتی حامل مشتقات نفتی را در توقیف خود دارد.

دشمن سعودی در حالی نفتکش‌های یاد شده را توقیف کرده است که همه آن‌ها برای ورود به بندر الحدیده مجوز قانونی داشته‌اند. عربستان سعودی پس از ناکامی در شکست دادن نیرو‌های مردمی یمن، با توقیف کشتی‌های مواد غذایی و سوخت درصدد ایجاد قحطی در این کشور است.