به گزارش افکارنیوز،

گروهی از پژوهشگران دانشگاه توکیو آزمایش های بالینی دارویی به نام «نافاموستات مسیلیت» که احتمالا می تواند مبتلایان به ویروس کرونا را درمان کند را آغاز کرده اند.

اخبار بین الملل-از داروی نافاموستات مسیلیت (Nafamostat mesylate) معمولا برای درمان ورم حاد لوزالمعده و بیماری های دیگری که لخته خون ایجاد می کنند استفاده می شود. این دارو تحت نام فوتان (Futhan) موجود است.

گزارش هایی موجود است مبنی بر اینکه شرایط بعضی از مبتلایان به کرونا پس از اینکه در بدن آنها لخته خون ایجاد شد وخیم تر شده است.

این آزمایش ها روی ۱۶۰ بیمار ذات الریه ای که ناشی از ویروس کرونا است در بیمارستان دانشگاه توکیو و ۵ مرکز درمانی دیگر در ژاپن انجام می شود.

بیماران به دو گروه تقسیم شده اند. یک گروه با داروی فوتان و داروی ضد انفلونزای آویگان درمان می شوند و به گروه دیگر فقط آویگان داده می شود.

این پژوهشگران می خواهند ببیند که آیا داروی فوتان برای درمان علائم ویروس کرونا موثر و ایمن است یا خیر و می گویند نتایج آزمایش ها در آزمایشگاه نشان داد که امکان دارد قادر باشد جلوی تکثیر این ویروس را بگیرد.

پرفسور «اینواوئه جون ایچیرو»  استاد دانشگاه توکیو که در این آزمایش ها شرکت دارد می گوید امیدوار است که این آزمایش ها نتایج مثبتی داشته باشند تا این دارو بتواند به درمان بیماران کووید-۱۹ کمک کند.

داده های گردآوری شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا نشان می دهند که تا کنون بیش از سه میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.