به گزارش افکارنیوز،

شماری از کارشناسان چینی کردند که چین باید برای مقابله با جنگ طلبان آمریکایی توان بازدارندگی هسته ای خود را افزایش دهد.

اخبار بین الملل-گلوبال تایمز روز شنبه نوشت از دیدگاه کارشناسان با توجه به تهدیدهای راهبردی آمریکا ، لازم است که چین قدرت اتمی خود را افزایش داده و به فناوری های پیشرفته این عرصه از جمله ساخت بمب افکن های رادارگریز راهبردی اچ ۲۰ دست یابد.

کارشناسان همچنین بر ساخت موشک های بالستیک زیردریایی جی ال ۳ برای مقابله با جنگ طلبان آمریکایی تاکید کرده اند.

این کارشناسان داشتن زرادخانه هسته ای توسط چین را برای ایجاد یک محیط با ثبات و صلح آمیز و کمک به ثبات جهان لازم دانسته اند.

کارشناسان چینی تاکید کی کنند آنهایی که در آمریکا به دنبال جنگ هستند در سال های اخیر فشار بر چین را با استفاده از اهرم هایی چون دریای شرقی،  دریای جنوبی و تایوان افزایش داده اند.

آنها عبور ناوهای آمریکا از تنگه تایوان،  پرواز بمب افکن های آمریکایی و استقرار سامانه های موشکی و حضور پررنگ تر آمریکا در دریاهای جنوبی و شرقی چین را از جمله تهدیدها عنوان کرده اند.

«هو شی جین»  سرمقاله نویس گلوبال تایمز می گوید چین برای مقابله با آمریکا باید شمار کلاهک های هسته ای را به ۱۰۰۰ برساند و دستکم ۱۰۰ موشک اتمی بالستیک دونگ فانگ ۴۱ در اختیار داشته باشد.

«سون جونگ پینگ» کارشناس مسایل نظامی چین هم به گلوبال تایمز گفته است وقتی آمریکا از تسلیحات هسته ای خود برای تهدید استفاده می کند چین نیز لازم است که در این عرصه قویتر شده و تسلیحاتش را گسترش دهد.