به گزارش افکارنیوز،

مقامات نظامی ارتش عراق اعلام کردند دست کم ۲ تن از عناصر تروریستی داعش در ۲ عملیات جداگانه نیرو‌های امنیتی این کشور در استان‌های دیاله و صلاح الدین به هلاکت رسیدند و ۴ نیروی امنیتی هم زخمی شدند.

اخبار بین الملل-جمیل العبیدی، فرمانده لشکر پنجم عراق اعلام کرد ۲ تروریست داعشی در عملیات نظامی گسترده یگان‌های ویژه ارتش در مناطق شمال و شمال شرق دیاله در منطقه عین لیلی به هلاکت رسیدند.

سرگرد سعد محمد، از فرماندهان نظامی ارتش عراق نیز اعلام کرد ۴ نیروی پلیس فدرال این کشور در استان صلاح الدین در شمال عراق زخمی شدند.

سرگرد سعد محمد گفت: «بمبی در مسیر حرکت خودروی حامل نیرو‌های پلیس در منطقه ترکمان نشین طوزخرماتو در استان صلاح الدین منفجر که به زخمی شدن ۴ مامور پلیس منجر شد.»

این مقام نظامی عراقی گفت نیرو‌های بسیج مردمی (الحشد الشعبی) هم در جریان عملیات نظامی برای پاکسازی مناطق شمال استان صلاح الدین از تروریست‌های داعش، ۴ موضع آنان را منهدم کردند.

در همین حال سازمان بسیج مردمی عراق از دستگیری ۳ سرکرده گروه تروریستی داعش در استان کرکوک خبر داد.

این درحالی است که روند حملات عناصر مسلح مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش در ماه‌های اخیر به ویژه در منطقه‌ای واقع بین ۳ استان کرکوک، صلاح الدین و دیاله موسوم به منطقه «مثلث مرگ» شدت یافته است.