به گزارش افکارنیوز،

در شرایطی که مجموع مبتلایان به کرونا در جهان از مرز چهار میلیون نفر عبور کرد، مؤسسه بیماری‌های عفونی «رابرت کخ» امروز (یکشنبه) اعلام کرد که ظرف 24 ساعت گذشته، 667 مورد جدید به مبتلایان به «کووید-19» افزوده شده تا آمار کلی این ویروس در آلمان به 169 هزار و 218 نفر برسید.

اخبار بین الملل-این مرکز بیماری‌های عفونی در آلمان همچنین گزارش کرد که ظرف 24 ساعت گذشته، 13 مورد فوتی مرتبط با ویروس کرونا در این کشور اروپایی به وقوع پیوسته تا مجموع قربانیان کرونا در آلمان به هفت هزار و 395 نفر برسد.

پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers گزارش کرد که تاکنون دستکم چهارمیلیون و 101 هزار و 775 نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا الوده شده‌اند که از این میان، 280 هزار و 443 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

ایالات متحده آمریکا همچنان بیشترین آمار مبتلایان و فوتی‌های مرتبط با کووید-19 در جهان را دارد و آلمان بعد از آمریکا، اسپانیا، ایتالیا، انگلیس، روسیه و فرانسه در رده هفتم کشورهای جهان با بیشترین آمار و ارقام مبتلایان به کرونا قرار دارد.

خبرگزاری دویچه وله نیز گزارش کرد که درست چند روز بعد از آنکه مقام‌های فدرال و منطقه‌ای محدودیت‌های مرتبط با ویروس کرونا را کاهش دادند، تعداد مبتلایان به به کووید-19 در این کشور اروپایی مجدداً روند افزایشی پیدا کرد.