به گزارش افکارنیوز،

«هو شی‌جین» از پکن خواست با افزایش چشمگیر کلاهک‌های هسته‌ای خود، مانع آن شود که آمریکا در خارج از کشور خود به دنبال جنگ‌طلبی و دنبال کردن بلندپروازی‌های استراتژیک خود باشد.

اخبار بین الملل-شیجین در این مقاله نوشت چین یک «کشور صلح‌دوست» است و متعهد شده است که هرگز نخستین طرفی نباشد که از تسلیحات اتمی استفاده می‌کند، با این حال، پکن باید هدف خود را افزایش کلاهک‌های اتمی به ۱۰۰۰ عدد تعیین کند تا بازدارندگی قدرتمندی برای «شکل‌دهی نگرش نخبگان آمریکا در قبال چین» به وجود آورد.

بنا به گفته شین جین، تقویت توانمندی‌های اتمی چین سبب خواهد شد بازو‌های نظامی آمریکا که «بی‌منطق در حال افزایش دامنه فعالیت است» کنترل و محدود شود. او در ادامه نوشت: برخی ممکن است من را، چون به دنبال افزایش کلاهک‌های هسته‌ای چین هستم جنگ طلب بنامند. آن‌ها باید این برچسب را به سیاستمداران آمریکایی که آشکارا با چین خصومت می‌ورزند، بدهند.

سردبیر روزنامه گلوبال تاکید کرد او «همزیستی مسالمت آمیز» بین چین و آمریکا را ترجیح می‌دهد، اما از آنجایی که واشنگتن تنها «به قدرت و زور اعتقاد دارد» چین نمی‌تواند در برابر این گونه رفتار‌ها سر تعظیم فرود آورد و التماس کند که در صحنه جهانی به طور یکسان و برابر با او رفتار شود.

این اظهارات سردبیر گلوبال تایمز یک روز پس از آن منتشر شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در یک تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، خواستار آن شد که «توافق موثری برای کنترل تسلیحات» میان واشنگتن، پکن و مسکو ایجاد شود.