به گزارش افکارنیوز،

اتحادیه جهانی علمای مسلمانان در بیانیه‌ای امروز (دوشنبه)،‌ از  امت اسلامی خواست که از قدس و مسجد الاقصی حمایت کنند.

اخبار بین الملل-اتحادیه جهانی علمای مسلمانان در این ارتباط نوشت: «درست در زمانی که به پیشواز این شب‌های مبارک می‌رویم، امت اسلامی ما با چهار مصیبت دست و پنجه نرم می‌کند؛ مصیب و همه‌گیری کرونا و پیامدهای خطرناک ناشی از آن، مصیبت اشغالگران صهیونیست، مصیبت رسانه‌های گمراه‌کننده و سریال‌های منحط».

با آنکه در این بیانیه به سریال و رسانه‌ خاصی اشاره نشده است؛ اما‌ به نظر می‌رسد که هدف این پیام، سریال‌‌های «أم هارون» و «مخرج۷» باشد که از شبکه‌ سعودی «ام‌.بی‌.سی» درحال پخش است. در این سریال‌ها، همزیستی با صهیونیست‌ها به رغم خشم فلسطین و عادی‌سازی روابط سیاسی با تل‌آویو و برقراری روابط اقتصادی تبلیغ می‌شود.

در بیانیه یادشده در توصیف سریال‌های منحط گفته شده است: «دشمنان،‌ اشغالگران، عادی‌سازی روابط با اشغالگران قدس  و اقصای ما و همچنین وفاداری به آنها را تبلیغ می‌کند». و همچنین اشاره شده است که این سریال‌ها «ظلم، استبداد و سرکوب آزادی‌ها» را به نمایش می‌گذارند.

این اتحادیه از مردم خواست که برای رفع این مصیبت‌ها از سرزمین‌‌های اسلامی و تمام جهان به اعتکاف و تضرع در پیشگاه خداوند متعال روی بیاورند و همچنین از ثروتمندان می‌خواهد که در شرایط بحرانی کنونی به آسیب‌دیدگان از بیماری کرونا و مصیبت‌دیدگان کمک کنند.

اتحادیه جهانی مسلمانان با «امانت بزرگ» قلمداد کردن مسجد الاقصی و قدس، از امت اسلامی خواست که از این دو گوهر گرانبها حمایت کنند و با جدیت و تمام امکانات مادی، معنوی خود در کنار فلسطینیان بایستند.