به گزارش افکارنیوز،

محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در تماس تلفنی با عبدالفتاح برهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان تاکید کرد برای حذف نام سودان از لیست کشور‌های تروریستی تلاش می‌کند.

اخبار بین الملل-محمد بن سلمان تاکید کرد عربستان به تلاش برای حذف نام سودان از لیست سیاه ادامه می‌دهد و به امنیت و ثبات سودان برای تحقق خواسته‌های مردمش اهمیت می‌دهد.

در این تماس تلفنی، دو طرف درباره مسائل مشترک و روابط دوجانبه گفتگو کردند.

این در حالی است که پس از دیدار محرمانه عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اوگاندا عادی سازی روابط با این رژیم و بهبود روابطش با آمریکا آشکار شد.

به نوشته الاخبار، آمریکا هنوز درباره پرونده تحریم‌ها علیه سودان و حذف نام این کشور از فهرست کشور‌های تروریستی می‌گوید که این امر باید در کنگره تصویب شود، اما پیش بینی می‌شود که انتصاب سفیر سودان در واشنگتن پس از ۲۵ سال، به این امر سرعت بخشد. همچنین پیشرفت در روند عادی‌سازی روابط خارطوم با تل‌آویو می‌تواند بر این مسأله تاثیر بگذارد به ویژه که البرهان یک هفته پیش به طرف‌های رسمی توصیه کرده است که این پرونده را بررسی و طرح‌هایی را برای توسعه روابط با تل‌آویو آغاز کنند.

شورای حاکمیتی سودان تابستان سال گذشته و بعد از آن تشکیل شد که عمر البشیر، رئیس‌جمهور این کشور بعد از چند هفته ناآرامی و سپس دخالت نیرو‌های ارتش، مجبور به کناره‌گیری از قدرت شد.