به گزارش افکارنیوز،

به دنبال وقوع آتش‌سوزی در بیمارستان «ویبرگ» در شهر سن‌پترزبورگ روسیه پنج نفر جان خود را از دست دادند. این بیمارستان برای بیماران کرونایی اختصاص یافته است و قربانیان این حادثه از بیمارانی بودند که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بودند.

اخبار بین الملل-بنابر اعلام مقامات امداد، حدود ۱۵۰ نفر از این حادثه نجات داده شده‌اند. سخنگوی وزارت خدمات اضطراری روسیه در این خصوص گفت ماموران در حال تخلیه بیماران و کارمندان از این بیمارستان هستند. این سخنگو تایید کرد که «بر اساس داده‌ها اولیه تاکنون ۵ نفر از بیماران در این آتش‌سوزی جان خود را از دست داده‌اند. متاسفانه این افراد کسانی بودند که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بودند.»

بنا به گفته این مقام، آتش‌سوزی مساحتی به اندازه ۱۰ متر مربع را درگیر کرده است. گفته می‌شود نقض تجهیزات الکتریکی عامل اصلی این آتش‌سوزی بوده است. سخنگوی وزارت خدمات اضطراری روسیه در این خصوص گفت: «نقض تجهیزات الکتریکی، و اتصال کوتاه دلیل اصلی حادثه بوده است. با این حال در حال بررسی پیرامون این حادثه هستیم تا تمامی مسائل روشن شود.»

دو روز پیش نیز بیمارستانی در مسکو دچار حریق شده بود. یکشنبه خدمات اورژانس روسیه اعلام کرد که در طبقه اول بیمارستانی که برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا در شمال مسکو، پایتخت روسیه در نظر گرفته شده بود، آتش‌سوزی شده است. بنا بر اعلام رسانه‌ها دست‌کم یک نفر در این حادثه آتش‌سوزی جان خود را از دست داد.

تاکنون در روسیه بیش از ۲۲۱ هزار نفر مبتلا به کرونا شناسایی شده است و بیش از دو هزار نفر نیز در این کشور بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.