به گزارش افکارنیوز،

حیدر عبادی، نخست وزیر اسبق عراق امروز (سه‌شنبه) در واکنش به ادعاهای منتشر شده پس از سفر سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده سپاه قدس به بغداد تاکید کرد که وی در امور داخلی این کشور مداخله نکرده است.

اخبار بین الملل-وی با بیان اینکه خروج آمریکا از عراق امری قطعی است تاکید کرد: سردار قاآنی در سفر خود به عراق در امور داخلی بغداد مداخله نکرده است.

حیدر عبادی در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد فرمانده سپاه قدس ایران از گزینه‌های عراقی‌ها حمایت خواهد کرد.

نخست وزیر اسبق عراق افزود: من دوست آمریکایی و دست نشانده آن‌ها نیستم و آمریکا یا دیگران در نهایت به دنبال منافع خود هستند.

عبادی در ادامه به باز کردن باب گفتگوی حقیقی با آمریکایی‌ها فرا خواند و تاکید کرد: خروج آمریکا از عراق قطعی است، اما نیازمند ترتیب دادن اموری در بحث آموزش و تسلیحات هستیم.

عضو فراکسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق پیش از این اعلام کرد که مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به تمامی طرف‌های سیاسی کشور ابلاغ کرده است که مذاکرات با آمریکایی‌ها برای خارج کردن نیرو‌های خود از عراق را در اوایل ماه میلادی ژوئن (خرداد) آغاز می‌کند.

فراکسیون‌های مختلف پارلمان عراق نیز تایید کردند که نخست وزیر جدید باید برای موفقیت در حل و فصل سه پرونده اصلی دولت خود شامل «پایان دادن به حضور داعش و حمایت از پرونده امنیتی»، «مقابله با بحران اقتصادی» و «مسئله بهداشت و مقابله با ویروس کرونا» تلاش کند و پارلمان برای پیگیری دستاورد‌ها به صورت دوره‌ای از دولت سوال می‌پرسد.