به گزارش افکارنیوز،

درگیری‌های نیرو‌های دولت مستعفی و فراری منصور هادی که تحت حمایت عربستان هستند و شبه‌نظامیان شورای انتقالی جنوب تحت حمایت امارات در حومه شهر زنجبار در استان ابین در مناطق جنوبی یمن ۱۶ کشته و زخمی برجای گذاشت.

اخبار بین الملل-یک نظامی دولت مستعفی منصور هادی در این درگیری‌ها کشته شده و ۵ نیروی دیگر نیز زخمی شدند، همچنین ۱۰ نفر هم از مزدوران اماراتی در این درگیری‌ها کشته یا زخمی شدند.

در همین حال ده‌ها نفر از مزدوران شورای انتقالی تحت حمایت امارات به اسارت درآمدند.

پیش از این نیز تلویزیون العالم گزارش داده بود درگیری‌های شدید بین شبه‌نظامیان شورای انتقالی تحت حمایت امارات و شبه‌نظامیان تحت حمایت عربستان در استان‌های شبوه و ابین در یمن شدت گرفت.

سالم العولقی، عضو هیئت رئیسه شورای انتقالی جنوب مورد حمایت امارات، از کشته شدن ۱۴ نفر از شبه نظامیان حزب اصلاح و زخمی شدن شمار دیگری از آن‌ها در استان ابین خبر داده است.

در همین حال شبکه الجزیره از کشته شدن عادل السافع، فرمانده گردان یکم تیپ سوم پشتیبانی وابسته به نیرو‌های شورای انتقالی جنوب مورد حمایت امارات، در درگیری‌های ابین در جنوب یمن (با نیرو‌های حزب اصلاح) خبر داد.

مزدوران دولت مستعفی منصور هادی از آمادگی خود برای پیشروی به سمت شهر زنجبار، مرکز ابین خبر دادند و گفتند که عزم خود را برای بیرون کردن نیرو‌های شورای انتقالی که مورد حمایت امارات هستند از آنجا جزم کرده‌اند.

منابع یمنی که روز دوشنبه از حمله نیرو‌های دولت مستعفی یمن به مزدوران شورای انتقالی در استان ابین خبر دادند، روز سه‌شنبه اعلام کردند که نیرو‌های دولت مستعفی یمن پس از یک درگیری که با کشته و زخمی شدن شماری از نیرو‌های دو طرف همراه شد، بخش‌هایی از این استان را تحت کنترل خود درآوردند.