به گزارش افکارنیوز،

مذاکرات تلفنی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و نفتالی بنت، رئیس حزب یامینا در خصوص ورود حزب او به ائتلاف نتانیاهو بی نتیجه به پایان رسید.

اخبار بین الملل- در این گفت‌وگو که ابتدا قرار بود به صورت حضوری برگزار شود، پیشنهادات ارائه شده از سوی نتانیاهو به وزیر جنگ خود، از سوی او مورد قبول قرار نگرفت.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که اخیرا به جمع مخالفان نتانیاهو پیوسته است، در توئیتر خود نوشت: تصمیم با نتانیاهوست. همانطور که از ابتدا گفتم، ما علاقمند به ورود به کابینه‌ای هستیم که در آن تاثیرگذار باشیم. اما اگر او ما را ضعیف و در حاشیه می‌خواهد، ترجیح می‌دهیم جزء مخالفان او باشیم.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پیشتر اعلام کرده بود به دلیل اختلاف بر سر پاره‌ای از مسائل با نخست‎وزیر فعلی و رئیس حزب لیکود، قصد دارد به مخالفان او بپیوندد.

بنت گفت کابینه ائتلافی نتانیاهو برای حزب یامینا سه سمت پایین پیشنهاد داده که او آن‌ها را رد کرده است، زیرا او می‌خواهد بر مسائلی که این رژیم با آن روبه‌روست از جمله شیوع کرونا تاثیر جدی داشته باشد.

او گفت حتی برنامه‌ای برای مقابله با موج دوم کرونا ارائه داده است. او تاکید کرد قصد دارد یک «اپوزیسیون سخت» در مقابل نتانیاهو باشد و در موضوعاتی مانند الحاق کرانه باختری، ایران، شیوع کرونا و اقتصاد او را تحت فشار قرار خواهد داد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ابراز تاسف کرد که نتانیاهو وزارت بهداشت را در کابینه ائتلافی، که قرار است پنجشنبه مراسم تحلیف آن برگزار شود به او واگذار نکرد.

بنت گفت «ائتلاف احزاب راست برای همیشه نابود شده است.»