به گزارش افکارنیوز،

بنابر اعلام وزارت بهداشت اسپانیا آمار مبتلایان این کشور به ۲۲۹ هزار و ۵۴۰ نفر افزایش یافت.

اخبار بین الملل-در حالی که پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers آمار اسپانیا را با اختلافی زیاد، ۲۷۱ هزار و ۹۵ نفر نشان می‌دهد. بنابر این آمار، تعداد تلفات این کشور اروپایی که متحمل یکی از شدیدترین ضربه‌ها در پی شیوع کرونا شده، ۲۷ هزار و ۱۰۴ نفر است. 

در بلژیک هم تعداد ۳۰۷ نفر به آمار مبتلایان اضافه شد تا آمار کلی این کشور به ۵۴ هزار و ۲۸۸ نفر برسد. آمار تلفات این کشور اروپایی هم با افزایشی ۶۰ نفری به ۸ هزار و ۹۰۳ نفر رسید.

در لهستان در شبانه‌روز گذشته ۲۶۵ نفر به آمار مبتلایان و ۸ نفر به آمار قربانیان افزاوده شد تا آمار ابتلای این کشور به ۱۷ هزار و ۴۶۹ نفر و آمار تلفات به ۸۶۹ نفر برسد.

در اوکراین تعداد مبتلایان با افزایش ۴۲۲ نفر دیگر، ۱۶ هزار و ۸۴۷ نفر شد و تعداد قربانیان با ۱۷ مورد افزایش به ۴۵۶ نفر رسید.

با کاهش محدودیت‌ها در سطح جهان، آمار جهانی بهبودیافتگان بیماری کرونا مرز یک و نیم میلیون نفر را رد کرده است. آمریکا همچنان در جهان با بیش از یک میلیون و ۴۳۰ هزار نفر ابتلا و بیش از ۸۵ هزار فوتی در صدر جدول کشورهای درگیر قرار دارد.

بنابر اعلام worldometers، آمار جهانی تعداد مبتلایان به کرونا تا این لحظه ۴ میلیون و ۴۴۵ هزار و ۵۶۲ نفر است که از این میان ۲۹۸ هزار و ۴۳۹ نفر فوت کرده و یک میلیون و ۶۶۹ هزار و ۱۷۶ نفر بهبود یافته‌اند.