به گزارش افکارنیوز،

سه تروریست داعشی اعتراف کردند عملیات‌های تروریستی خود را با هماهنگی آمریکا انجام می‌دادند.

اخبار بین الملل- بر این اساس، ارتش سوریه در یک عملیات در منطقه البادیه موفق شد سه تروریست داعشی را به هلاکت رسانده و سه تن دیگر را دستگیر کند.

این سه تروریست جوان در اعترافات خود اذعان کردند عملیات تروریستی خود را با هماهنگی نظامیان اشغالگر آمریکایی که در منطقه التنف در مرز سوریه و اردن ساکن بودند انجام می‌دادند. این تروریست‌ها اعتراف کردند نیرو‌های آمریکایی به آن‌ها آموزش داده اند و نیز تسلیحات لازم برای اقداماتشان را تامین کرده اند.

یکی از تروریست‌ها اعتراف کرد: نیرو‌های دموکراتیک سوریه و نظامیان آمریکایی در برخی مواقع ما را برای انجام عملیات تروریستی مشایعت می‌کردند. در یک عملیات تروریستی که از رقه به سمت دیرالزور حرکت می‌کردیم چند خودروی آمریکایی و نیرو‌های دموکراتیک سوریه محافظ ما بودند. همچنین بالگرد‌های آمریکا بر فراز ما پرواز می‌کردند.

حمایت آمریکا از تروریست‌ها در سوریه موضوع جدیدی نیست. پیشتر منابع متعددی از حمایت تسلیحاتی و لجستیکی آمریکا از تروریست‌ها خبر داده بودند. نظامیان اشغالگر آمریکا در سوریه علاوه بر حمایت تسلیحاتی از تروریست ها، به آن‌ها آموزش نیز می‌دهند و در برخی موارد از بالگرد‌های خود برای جابه جایی آن‌ها استفاده می‌کنند.