به گزارش افکارنیوز،

جنبش عصائب اهل الحق عراق نیز اقدام شبکه‌ای سعودی در پخش برنامه‌ای علیه شهدای مقاومت الحشد الشعبی را محکوم و تقبیح کرد.

اخبار بین الملل- این جنبش امروز جمعه در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدام شبکه «ام‌بی‌سی» در پخش برنامه‌‌ای در آن به شهید «ابومهدی المهندس»، جانشین سابق رئیس سازمان الحشد الشعبی اهانت کرده بود، خواستار اتخاذ اقدامات مناسب برای توقف اقدامات و فعالیت‌های غیراخلاقی این شبکه سعودی و بستن دفاتر آن در عراق شد.

عصائب اهل الحق گفت که شهید المهندس و سایر شهدای مقاومت عراق، سمبل همه آزادگان جهان هستند.

این جنبش عراقی تأکید کرد: «شبکه‌های فتنه و گروه هایی که به دنبال اهانت به شهدای مقاومت و بدنام کردن آن‌ها هستند، هر چقدر هم که تلاش کنند، نتوانسته و در آینده نیز نخواهند توانست به جایگاه آن‌ها در بین مردم لطمه بزنند».

در پی اقدام شبکه سعودی ام.بی.سی در پخش برنامه ای علیه شهید ابومهدی المهندس، «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق از این شبکه شکایت کرد.

دفتر الفیاض با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این شبکه (سعودی) «اتهامات واهی و به دور از واقعیتی به این فرمانده وارد کرده و کوشیده تا تاریخ درخشان این قهرمان را مخدوش کرده و از بین ببرد».

این اقدام شبکه سعودی واکنش کمیسیون ارتباطات و اطلاع‌رسانی پارلمان عراق را نیز در پی داشته است. این کمیسیون دیروز خواستار بستن شبکه سعودی «MBC» شد.

سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه به همراه ابومهدی المهندس، جانشین رئیس الحشد الشعبی و تنی چند از نیروهای الحشد دی ماه گذشته در عملیات تروریستی ارتش آمریکا در بغداد به شهادت رسیدند.