به گزارش افکارنیوز،

محمد اشتیه، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد کادر رهبری فلسطین یک تصمیم تاریخی و تعیین کننده را برای مقابله با تصمیم الحاق کرانه باختری در صورتی که دولت جدید رژیم اشغالگر صهیونیستی آن را اعلام کند، اتخاذ خواهد کرد.

اخبار بین الملل- محمد اشتیه در این خصوص گفت: «رئیس ابوزمان (محمود عباس) روز شنبه آینده نشست رهبران فلسطینی را برای اتخاذ تصمیم لازم به منظور مقابله با اعلام الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری و اجرای این تصمیم ریاست خواهد کرد.»

نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان افزود: «هدف این اقدام اسرائیل نابود کردن احتمال و امکان تشکیل کشور مستقل و دارای حاکمیت فلسطین است. اما هیچ فلسطینی این مسئله را نمی‌پذیرد و بر این اساس، رهبری فلسطین در مقابل یک تصمیم تعیین کننده و تاریخی قرار دارد که روز شنبه آینده در صورتی اعلام رسمی الحاق کرانه باختری اتخاذ خواهد شد.»

بر اساس طرح پیشنهادی از سوی ترامپ معروف به معامله قرن، قرار است که بخش زیادی از کرانه باختری به اراضی اشغالی ملحق شود، همچنین قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شناخته می‌شود. این طرح کاملا صهیونیستی ترامپ با مخالفت کشورهای منطقه و حتی اروپا همراه شده است.