یک مرکز صهیونیستی اعلام کرد از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی تا کنون ۱۰ عملیات مقاومتی در کرانه باختری با استفاده از سلاح سرد و گرم، زیرگیری با خودرو یا پرتاب سنگ صورت گرفته است.

اخبار بین الملل- بر اساس این گزارش، مرکز موسوم به «مرکز اطلاعات و اخبار تروریسم» اعلام کرد: از ابتدای سال جاری میلادی یک سرباز اسرائیلی در عملیات پرتاب آجر به سر وی در شهر «یعبد» (در ۱۲ ماه می) کشته شد و ۲۰ اسرائیلی دیگر که بیشتر آنها نظامی بودند در این عملیات زخمی شدند.

از بارزترین عملیات‌های دیگر، عملیات زیرگیری با خودرو توسط یک فلسطینی در ششم فوریه بود که طی آن 12 نظامی از تیپ «گولانی» زخمی شدند و جراحات یکی از آنها وخیم بود و عامل عملیات روز بعد بازداشت شد.

در یک عملیات، در ششم فوریه یک فلسطینی با سلاح گرم اقدام به تیراندازی به سمت تعدادی از نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی در ورودی مسجدالاقصی کرد و یکی از آنها را زخمی کرد و خودش به شهادت رسید. بعد مشخص شد وی یک مسیحی بوده که به تازگی مسلمان شده است.

در همان روز یک فلسطینی دیگر به سمت یک پایگاه نظامی صهیونیستی در شمال غرب رام‌الله تیراندازی و یک نظامی اسرائیلی را زخمی کرد.

در بیست و دوم آوریل فردی فلسطینی با زیرگیری با خودرو و نیز استفاده از سلاح سرد در ورودی شهرک «معالیه ادومیم» در شرق قدس، یک نظامی اسرائیلی را زخمی کرد و خودش به شهادت رسید.

در بیست و هشتم همان ماه یک فلسطینی از طولکرم کرانه باختری عملیاتی با سلاح سرد در شهر «کفرسابا» انجام داد و یک شهرک‌نشین را به شدت زخمی کرد. وی بر اثر تیراندازی نظامیان صهیونیستی زخمی و بازداشت شد.

در چهاردهم می یک عملیات زیرگیری با خودرو در جنوب الخلیل انجام شد که طی آن یک نظامی اسرائیلی به شدت زخمی و پای وی قطع شد. عامل این عملیات در پی تیراندازی متعدد صهیونیست‌ها به شهادت رسید.

بر اساس این گزارش، علاوه بر عملیات‌های مذکور صدها عملیات پرتاب سنگ، کوکتل مولوتوف و مانند آن نیز انجام شده است.