به گزارش افکارنیوز،

رسانه‌های کانادا اعلام کردند شماری از نیرو‌های نظامی این کشور به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

اخبار بین الملل- ۵ نفر از نیرو‌های ارتش پس از فعالیت در خانه سالمندان به ویروس کرونا مبتلا شدند.

به گفته وزارت دفاع کانادا ، ۴ نظامی مبتلا شده از ایالت کبک  هستند و یک مبتلا از ایالت آنتاریو است.

وزارت دفاع کانادا پیش از این اعلام کرده بود که حدود ۱۷۰۰ نفر از نیرو‌های ارتش به علت شیوع ویروس کرونا و کمبود نیرو‌های کادر درمانی، در خانه‌های سالمندان این کشور فعالیت می‌کنند.

ایالت کبک در مرکز کانادا و به ویژه شهر بزرگ مونترال بیشترین تعداد مبتلا به ویروس کرونا را دارد.

بر اساس اعلام دانشگاه جان هاپکینز، بیش از ۷۴ هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا در کشور کانادا وجود دارد و از این تعداد بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بر این اساس، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا دیروز (جمعه) اعلام کرد: شهروندان ما باید بپذیرند که حتی اگر واکسن ویروس کرونا کشف شود باز هم جهان نسبت به گذشته تغییر کرده است. آن‌ها باید خود را با معیار‌های جدیدی که نیازمند رفتار‌های مخصوص یعنی حفظ فاصله فیزیکی و رعایت موارد بهداشتی است، سازگار کنند.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در کانادا، خسارت‌های گسترده‌ای بر نظام اقتصادی این کشور وارد شده تا جایی که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کانادا، بیش از ۳ میلیون نفر شغل خود را از دست داده‌اند.

همچنین بر اساس گزارش‌ها، نرخ بیکاری در ماه میلادی آوریل ۵.۲ درصد افزایش یافته و به ۱۳ درصد رسیده است که رکوردی بی‌سابقه برای این کشور است.

رئیس خزانه‌داری کانادا نیز هفته گذشته اعلام کرد: تاکنون ۷.۵ میلیون کانادایی حمایت مالی در چارچوب برنامه فوریت‌های امدادی دریافت کرده‌اند، تا بتوانند بخشی از ضرر ناشی از بیکاری در ایام شبوع کرونا را جبران کنند.