به گزارش افکارنیوز،

گروه‌های تروریستی وفادار به ترکیه ده‌ها هکتار از مزارع گندم و جو در شهر حسکه سوریه را به آتش کشیدند.

اخبار بین الملل- بر اثر درگیری بین گروه‌های تروریستی وفادار به ترکیه بر نفوذ به مناطق و سیطره بر مزارع گندم و جو امروز دهها هکتار از مزارع مردم در شهر حسکه به آتش کشیده شد.  

بر اساس اعلام منابع محلی، گروه‌های تروریستی " فلیق الرحمن"، سلطان مراد "، احرار الشرقیه " و " فرقه المعتصم" مورد حمایت ترکیه بر سر نفوذ در مناطق و سیطره بر مزارع کشاورزی مردم با یکدیگر درگیر شدند که بر اثر آن تعدادی از مزارع جو و گندم در حومه شهر " تل تمر " در غرب حسکه به آتش کشیده شد.   

این منابع محلی خاطرنشان کردند که مزدوران وابسته به ترکیه گاهی گلوله‌های انفجاری را به سمت مزارع گندم و جو مردم در روستاهای نزدیک به مناطق تحت سیطره خود شلیک می‌کنند تا آن‌ها را آتش بزنند و بسوزانند.  

مهندس " رجب سلامه " مدیر دانشکده کشاورزی شهر حسکه در گفت گو با خبرنگار سانا اظهار داشت: آتش سوزی‌های زیادی در مزارع کشاورزی توسط نیروهای وفادار به اشغالگران ترکیه در شهر تل تمر رخ داده ‌است اما در حال حاضر آمار دقیقی از مساحت مزارع سوخته شده در دست نیست. 

بنا بر گزارش سانا، ده‌ها تروریست وابسته به نیروهای نظامی ترکیه طی هفته‌های گذشته بر اثر درگیری با یکدیگر بخاطر تقسیم غنائم و اموال مردم در حومه شهرهای حسکه، رقه و حلب کشته و شماری از آن‌ها نیز زخمی شدند.  

مزارع گندم و جو مردم در شهرهای یاد شده در حالی توسط نیروهای وفادار به ترکیه به آتش کشیده شده است که عملیات برداشت و بازاریابی گندم در سوریه معمولاً از اول ماه آینده میلادی آغاز می‌شود و کشاورزان در شمال سوریه نگران آن هستند که با گسترش حملات گروه‌های تروریستی وابسته به ترکیه آن‌ها نتوانند محصولات زراعی خود را برداشت کنند و حاصل دسترنج آن‌ها از بین برود. 

دوم اردیبهشت نیز تلویزیون سوریه به نقل از منابع محلی گزارش داد که گروهی از تروریست‌های مورد حمایت ترکیه که از آن‌ها با عنوان  " معتصم"، " احرار الشرقیه "  و " حمزه " نام برده می‌شود بر سر تقسیم اموال دزدیده شده از مردم با سلاح‌های مختلف به جان یکدیگر افتادند که بر اثر این درگیری شماری از آن‌ها کشته و تعداد دیگری زخمی شدند.  

در روزهای گذشته ترکیه کاروان نظامی را به شهر رأس العین در حسکه شمالی وارد کرده تا از بروز درگیری بین نیروهای وفادار به خود که به دلیل اختلاف نظر برای توزیع اموال غارت شده از خانه‌های مردم پس از اجبار آن‌ها به رفتن از شهر بوجود آمده، جلوگیری کند. 

بر اساس گزارش‌های یکسان رسانه‌های عربی، تنش بین ترکیه و گروه‌های سوری وفادار به آن‌ها به دلیل توزیع ناعادلانه و تأخیر در پرداخت حقوق اعضای این گروه‌ها و همچنین تبعیض در تقسیم اموال غارت شده از سوی نیروهای ترک، رو به افزایش است.  

سوری‌های مسلح طرفدار ترکیه ۱۸ فروردین امسال در اقدامی بی‌سابقه با شلیک تیر هوایی اعتراض و عصبانیت خود را به سیاست‌هایی که آنکارا نسبت به آن‌ها اعمال می‌کند، نشان دادند.    

ترکیه و مزدوران سوری وفادار به آن‌ها در اکتبر گذشته در چارچوب عملیات نظامی که «بهار صلح» نامیده و از غرب فرات آغاز شد، در دو عملیات به نام‌های «سپر فرات» و  »زیتون خرد شده» از شهر رأس العین تا «تل ابیض» در شرق فرات را اشغال کردند.  

بسیاری از رسانه‌ها از جمله شبکه «سی ان ان» آمریکا گزارش دادند که خانه‌های صدها غیرنظامی در شهر رأس العین توسط گروه‌های مسلح تحت حمایت ترکیه مورد سرقت و غارت قرار گرفته است.