به گزارش افکارنیوز،

وزیر امور خارجه ونزوئلا ادعای مانع‌تراشی در مقابل کمک‌های بشردوستانه از سوی آژانس توسعه بین‌الملل آمریکا را رد کرده و گفت که این کشور هرگز کمکی را ارسال نکرده است.

اخبار بین الملل-«خورخه آره‌آسا» وزیر امور خارجه ونزولا روز شنبه در پیامی توییتری در واکنش به ادعای آمریکا نوشت: دروغگوها! هر کشور یا سازمانی می‌تواند به صورت مستقیم برای کمک از طریق سازمان ملل یا صلیب سرخ بدون محدودیت [با ونزوئلا] همکاری کند؛ البته اگر بخواهند کمک کنند. یک مقام آمریکایی یک ماه پیش برای هماهنگی ارسال کمک از طریق سازمان بهداشت پان‌امریکن تماس گرفت، اما هرگز کمکی ارسال نشد.

پیام وزیر خارجه ونزوئلا در واکنش به اظهارات «جان بارسا» رییس آژانس توسعه بین‌الملل آمریکا (USAID) است که در مصاحبه با صدای آمریکا گفته بود «نیکلاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا از رسیدن کمک‌های آمریکا به مردم این کشور جلوگیری می‌کند.

بارسا ادعا کرده بود که آمریکا ۹ میلیون دلار برای کمک به ونزوئلا در مقابله با شیوع ویروس کرونا اختصاص داده است که با اظهارات وزیر خارجه ونزوئلا مشخص می‌شود هیچ کمکی از سوی واشنگتن به این کشور محقق نشده است.

از ۱۶ مارس که ونزوئلا برای مقابله با شیوع کرونا وارد قرنطینه شده است، صلیب سرخ بین‌المللی و سازمان جهانی بهداشت ۴۰ تن کمک‌های انسان‌دوستانه به ونزوئلا ارسال کرده‌اند.

مادورو بارها گفته است که کشورش مایل به دریافت کمک از سوی هر کشوری، حتی آمریکا با وجود اختلاف موجود میان دولت‌های دو کشور، است اما این کمک باید از طریق سازمان جهانی بهداشت صورت گیرد.