به گزارش افکارنیوز،

محمدعلی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اعمال فشار بر ائتلاف سعودی برای پایان دادن به محاصره یمن و همراهی اهالی رسانه در این موضوع را خواستار شد.

اخبار بین الملل​-وی در صفحه توییتر خود نوشت: خواستار اعمال فشار کشور‌های آزاد بر ائتلاف سعودی برای لغو محاصره یمن و ورود تجهیزات پزشکی و کیت‌های تشخیص کرونا به جای جستجوی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا هستیم.

محمدعلی الحوثی افزود: غلبه بر هر بیماری یا ویروسی در ابتدا از خود شخص و پایبندی او به توصیه‌ها و اجرای آن‌ها آغاز می‌شود. همچنین جامعه نیز باید در این خصوص آگاه شود و با آن با جدیت برخورد کند؛ ما همواره مردم را به این موضوع فرا خوانده‌ایم و بر آن تأکید داریم.

عضو شورای عالی انصارالله یمن به همراه این توییت، ویدئویی از خود منتشر کرد که در آن ماسک پوشیده است تا با این کار شهروندان یمنی را به رعایت اصول بهداشتی برای مقابله با کرونا تشویق کند.

درخواست محمد علی الحوثی برای رفع محاصره و ورود تجیهزات پزشکی

وی در توییت دیگری نوشت: آمریکا، عربستان، امارات و متحدان آن‌ها در منطقه، کشور‌های عربی از جمله یمن و فلسطین را محاصره و به آن‌ها حمله می‌کنند. آن‌ها از این اقدامات جنایتکارانه حتی در سایه شیوع کووید-۱۹ هم دست برنداشته‌اند پس از چه انسانیتی دم می‌زنند!

یکی از مسئولان پزشکی یمن نیز پیش از این اعلام کرد: ناتوانی بخش پزشکی در پذیرش مبتلایان و ارائه خدمات درمانی به آن‌ها در سایه محدودیت‌ها و کمبود‌های تجهیزات پزشکی باعث افزایش شمار مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ شده است.

وی تاکید کرد: در عدن که شهر آلوده به کرونا اعلام شده است، نیازمند تاسیس بیمارستان‌های میدانی، تخت‌های «آی‌سی‌یو» و حداقل ۵۰۰ دستگاه تنفس مصنوعی هستیم همچنین کادر درمانی با مشکل مواجه شده و بر اثر ارتباط با بیماران بدون تجهیزات محافظت شخصی به این ویروس مبتلا و جان خود را از دست می‌دهند.

کشور یمن پس از ۵ سال تجاوز ائتلاف سعودی-اماراتی بسیاری از زیر ساخت‌های پزشکی و درمانی خود را از دست داده است و با بسته بودن گذرگاه‌های زمینی و هوایی به علت محاصره ظالمانه یمن از سوی سعودی‌ها، ورود دارو و غذا و حتی کمک‌های انسان دوستانه به این کشور غیرممکن شده است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد شیوع ویروس کرونا در کشور یمن با توجه به شرایط سخت و بحران انسانی که این کشور درگیر آن است، بسیار خطرناک است.

پیشتر نیز انصارالله یمن با انتشار اسنادی نشان داده بود که ائتلاف متجاوز سعودی قصد دارد ویروس کرونا را عامدانه وارد این کشور کند.