به گزارش افکارنیوز،

مساجد به تدریج در نوار غزه برای برپایی نماز جمعه و عید سعید فطر بازگشایی می‌شوند.

اخبار بین الملل- شبکه اسکای نیوز عربی به نقل از خبرنگار خود نوشت: وزارت اوقاف در غزه تصمیم گرفته تا به تدریج مساجد را برای برپایی نماز‌های جمعه و عید سعید فطر از روز جمعه بازگشایی کند.

همچنین پایگاه خبری «الرساله نت» گزارش داد وزارت اوقاف و امور دینی تصمیمی گرفته تا به تدریج و از تاریخ جمعه ۲۹ رمضان مطابق با ۲۲ مه ۲۰۲۰ به تدریج و برای برپایی نماز جمعه و نماز عید فطر، مساجد را بازگشایی کند.

این وزارتخانه عصر امروز در نشستی مطبوعاتی از بیماران و افراد مسن مبتلا به بیماری‌های مزمن و آن‌ها که تازه قرنطینه شان تمام شده و نیز افرادی که نگران هستند بیمار شوند، و زنان و کودکان زیر سن تکلیف خواست تا بجای نماز جمعه، نماز ظهر را در خانه هایشان ادا کنند.

وی همچنین بر لزوم پایبندی به اقدامات پیشگیرانه‌ای که طرف‌های ذی ربط برای برپایی نماز جمعه و عید فطر بر آن تأکید دارند، به عنوان واجبی شرعی تأکید کرد.

وزارت اوقاف غزه همچنین بر ضرورت فاصله گذاری میان نمازگزاران و پوشیدن ماسک و دست ندادن با همدیگر و به همراه داشتن سجاده و رعایت فاصله اجتماعی به هنگام ورود و خروج به مساجد تأکید کرد و گفت: وضوخانه‌ها نیز در مساجد تعطیل خواهند شد.

این وزارتخانه اعلام کرد پایبندی به این اقدامات پیشگیرانه، ما را بسوی بررسی مسأله بازگشایی مساجد برای برپایی نماز جماعت از این به بعد سوق خواهد داد.

گفتنی است پیشتر وزارت بهداشت نوار غزه از بهبود دو مورد مبتلا به ویروس کرونا خبر داده بود که با این حساب، شمار افراد بهبود یافته از کرونا در این منطقه به ۱۶ نفر می‌رسد.