به گزارش افکارنیوز،

بعد از افزایش موارد رخنه به دیوار مرزی و فنس‌های امنیتی رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی، ارتش این رژیم دستور آماده‌باش در مرز لبنان را صادر کرد.

اخبار بین الملل​-یک مقام امنیتی اسرائیلی ضمن اشاره به ثبت سه مورد رخنه به فنس‌های امنیتی در مرز با لبنان طی یک ماه گذشته، گفت: «ما نمی‌توانیم در این منطقه حساس، هوشیاری خود را از دست بدهیم... ما چنین تخلفاتی را تحمل نمی‌کنیم و به همین دلیل دستور داده شد تا تهدید نابود شود و ارتش نیز وارد عمل شد».

بر این اساس، نهادهای امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی معتقدند که برخی عناصر در لبنان تلاش می‌کنند با چنین اقداماتی، سطح هوشیاری نظامیان اسرائیلی را محک بزنند و افرادی را برای صدمه زدن به فنس‌ها یا عبور کردن از مرز گمارده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی روز یکشنبه نیز اعلام کرد که نظامیان آن به شخصی که به‌صورت تصادفی از محدوده مرزی مزارع شبعا گذر کرده و وارد فلسطین اشغالی شده بود، تیراندازی کرده و او را مجروح ساختند.

در فروردین ماه نیز ارتش رژیم صهیونیستی از برچیده شدن فنس‌های کار گذاشته شده در مرز فلسطین اشغالی و لبنان و پیدا کردن شکافی در غرب الجلیل اشغالی خبر داد که نگرانی این رژیم را در پی داشت.