به گزارش افکارنیوز،

یک فروند جت آموزشی « CT-114 Tutor» تیم ایروباتیک «اسنوبردز» (پرندگان برفی) نیروی هوایی کانادا روز گذشته (یکشنبه) به وقت محلی در نزدیکی فرودگاه «کاملوپس» استان «بریتیش کلمبیا» سقوط کرد.

اخبار بین الملل​-در پی وقوع این حادثه یکی از اعضای تیم ایروباتیک اسنوبردز که یک خانم بود، جان خود را از دست داد و خلبان نیز متحمل جراحات سنگینی شده است.

نیروی هوایی کانادا در صفحه توییتر خود در خصوص این رخداد نوشت: «نیروی هوایی سلطنتی کانادا (RCAF) مطلع شده است که یک هواپیمای اسنوبردز نیروی (هوایی) کانادا در حومه کاملوپس، بریتیش کلمبیا، سقوط کرده است».

بنا بر این گزارش، پرواز روتین اسنوبردز در کاملوپس روز یکشنبه ناگهان بعد از آن دچار مشکل شد که یکی از دو هواپیمای آموزشی کنترل خود را درست لحظاتی بعد از بلند شدن از زمین از دست داد.

اسپوتنیک در ادامه گزارش خود از این حادثه نوشت، ظاهراً هواپیمای مذکور درست بعد از بلند شدن از روی زمین و در حین انجام حرکات نمایشی به یک خانه برخورد کرده است و شاهدان ماجرا می‌گویند که هواپیمای مذکور با یک حرکت چرخشی بر روی ساختمانی سقوط کرد و آتش‌سوزی در محل سقوط جت آموزشی صورت گرفت.

تصاویر منتشر شده حاکی از آن است که خلبان هواپیما موفق شده که قبل از سقوط، خود را به سمت بیرون پرتاب کند و متحمل جراحاتی شده است.

بنا به گزارش راشاتودی، در پی برخورد جت آموزشی به خانه‌ای در نزدیکی فرودگاه کامپلوس، خساراتی به خانه وارد آمد اما تلفات جانی در میان افراد آن منطقه گزارش نشده است.